BREAKING NEWS

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali Berishës, ja kush është bashkëpunëtori i ngushtë me 3 dosje në SPAK që mund të hapë “Kutinë e Pandorës” për ish-kryeministrin

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët e zeza në SPAK, ja strategjia që po ndjek për të shpëtuar nga arresti me burg

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët
x
BREAKING NEWS

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri në rrëzimin e qeverisë, kreu i “Foltores” shton kërcënimet ndaj SPAK

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri
x
BREAKING NEWS

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit, “Zëri i Amerikës” zbardh skenarin si kryeministri i dha miliona euro pasuri dhëndrit të kreut të “Foltores”

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit,
x
BREAKING NEWS

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë tradhtarësh dhe zbardh skandalet e ballistëve, ja mesazhi për Alimadhin dhe faktet që tregojnë se partizanët çliruan Shqipërinë nga nazistët e fashistët

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë
x
BREAKING NEWS

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i pamëshirshëm i Luftës Antifashiste Nacional Çlirimtare

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i
x
BREAKING NEWS

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron pronarët dhe tregon çfarë fshihet pas indeksimit, shoqata paralajmëron padi në Gjykatën Kushtetuese

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron
x
BREAKING NEWS

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e ministres Koçiu për Shëndetësinë dhe Mbrojtjen Sociale

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e
x

Aktualitet

Piramida e Tiranës do të presë samitin e Procesit të Berlinit

Piramida e Tiranës do të presë samitin e Procesit të

Piramida është vendosur të jetë vendi që do të bëjë bashkë liderit europian dhe ata ballkanik në samitin e 16 Tetorit të Procesit të Berlinit që do ta mikpresë Tirana.Kjo datë do të jetë dhe dita e inaugurimit zyrtar të saj pas inaugurimit që ju bë përfundimit të punimeve të jashtme pak ditë përpara zgjedhjeve lokale të 14 Majit.

E përpara këtij eventi të rëndësishëm për Tiranën dhe krejt rajonin, ambientet e Piramidës janë përdorur për Forumin për Mobilitetin dhe Dizanjin urban që ju bashkuan urbanistë nga vende të ndryshme të Europës.

Kryebashkiaku Veliaj e pranon se zgjedhja nuk ka qenë e rastësishme, por për t’i treguar miqve urbanistë shembullin më të mirë shqiptar të transformimit urban e teknologjik.

“Qytetet mund t’i ndryshojmë vetë dhe në qoftë se i orientojmë në një drejtim të caktuar, qytetet marrin formë. Kështu që këtë duam të bëjmë me këtë “provokim” që është Piramida e Tiranës dhe këtë transformim që ka pësuar një nga hapësirat më ikonike”.

Në ambientet e Piramidës do të zhvendoset dhe Tumo Tirana, qendra e teknologjisë ku aktualisht studiojnë për një sërë programesh teknologjike 1 mijë të rinj nga 12 deri 18 vjeçe e që kryebashkiaku siguron se do të trefishohen pas Tetorit.

Më të lexuarat