BREAKING NEWS

Shokuese/ Përdhunoi vajzën që shkoi të denonconte përdhunimin nga disa persona, kush është shefi i lartë i Policisë: I kërkoi favore seksuale dhe mbesës së shkrimtarit të madh Martin Camaj

Shokuese/ Përdhunoi vajzën që shkoi të denonconte
x

Aktualitet

"Pjesa tjetër e Europës na braktisi", zjarrfikësi italian që rrezikoi jetën gjatë tërmetit të 26 nëntorit jep mesazhin e fortë për Shqipërinë

"Pjesa tjetër e Europës na braktisi", zjarrfikësi

Pino Di Gioia, një prej zjarrfikësve italianë që dha kontributin e tij gjatë tërmetit të 26 nëntorit ka komentuar vendimin e qeverisë shqiptare për të dërguar në Itali 30 mjekë e infermierë, që do të shërbejnë në luftën kundër COVID-19.

Ai ka falenderuar për këtë gjest fisnik të shqiptarëve .

“Kjo është vetëm për t'ju kujtuar, pasi u mirëpritëm kur mbërritëm në Shqipëri nga autoritetet në rastin e tërmetit të fundit, iu dha njohja secilit prej nesh që ndërhyri dhe mikpritja e madhe që morëm.

Midis vendeve të solidarizuara, vëllazërimi është paralajmëruar që në fillim, ndryshe nga ato vende të pjesës tjetër të Evropës që fjalë për fjalë ‘na braktisën”, shprehet ai.