BREAKING NEWS

A do ketë pasoja për Ramën? Habit eksperti: Mund të ketë hetime nëse...

A do ketë pasoja për Ramën? Habit eksperti: Mund të
x
BREAKING NEWS

Rama korruptoi McGonigal-in? Gazetari amerikan zbulon se çfarë po bën FBI me këtë çështje

Rama korruptoi McGonigal-in? Gazetari amerikan zbulon se çfarë po
x
BREAKING NEWS

Skandali i McGonigal, gazetari Hoxha zbulon çfarë po ndodh me kryeministrin: Rama ka anuluar aktivitetet, që nga e mërkura...

Skandali i McGonigal, gazetari Hoxha zbulon çfarë po ndodh me
x
BREAKING NEWS

A është Agron Neza agjent i FBI? Gazetari amerikan zbardh prapaskenat

A është Agron Neza agjent i FBI? Gazetari amerikan zbardh prapaskenat
x
BREAKING NEWS

Arrestimi i ish-agjentit/ Gazetari amerikan zbardh detaje të reja: E dashura e McGonigal i dërgoi e-mail FBI, kërkoi hetimin e tij

Arrestimi i ish-agjentit/ Gazetari amerikan zbardh detaje të reja: E
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e Shëndetësisë del me njoftimin e rëndësishëm për qytetarët

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e
x
BREAKING NEWS

Flamur Noka zbardh një tjetër pjesë të dosjes së McGonigal dhe plas deklaratën e fortë: FBI ka përgjuar Ramën, ka në dorë biseda...

Flamur Noka zbardh një tjetër pjesë të dosjes së
x
BREAKING NEWS

Çështja “Gërdeci”, avokati Beqiri zbërthen lëvizjet e Shkëlzen Berishës: Ja zyrat ku hyri për të...

Çështja “Gërdeci”, avokati Beqiri zbërthen
x

Aktualitet

Pjesë e grupit ndërkombëtar të trafikut të heroinës, dënohen 17 anëtarët, mes tyre edhe shqiptarë

Pjesë e grupit ndërkombëtar të trafikut të

Autoritetet spanjolle kanë shpërbërë një grup të trafikut të lëndëve narkotike, në përbërje të të cilit ishin shqiptarë, turq, portugezë, spanjollë dhe uruguajanë.

Rrjeti kishte një strukturë qartësisht piramidale, të drejtuar nga njerëz me histori krimesh të të njëjtit lloj.

Gjykata ka dënuar me burg të 17 anëtarët e grupit, të cilët pranuan se ishin pjesë e një rrjeti kriminal ndërkombëtar të dedikuar për shpërndarjen e heroinës në shkallët e saj të ndryshme, nga furnizimi ndërkombëtar te magazinimi, që u zhvillua në provincën e Pontevedras.

Gjatë kontrollit, Garda ka zbuluar një laborator brenda një garazhi, ndërsa në të njëjtën ndërtesë, trafikantët e drogës kishin përshtatur një dhomë për marrjen e depozitave dhe pagesat për furnitorët dhe një tjetër për laboratorin , ku u gjetën disa presa hidraulike, shirita paketimi dhe kallëpe, produkte kimike dhe lëndë prerëse, të gjitha për paketimin e heroinës.

Në total, agjentët kryen 18 kontrolle në provincat e Madridit, Ourense dhe Pontevedra, ku u sekuestruan 16 kilogramë heroinë e pastër. Përveç laboratorit, Instituti i Armatosur sekuestroi 35 mijë euro cash, një pistoletë me municion dhe 11 automjete luksoze.