Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Pjesë e një prej rrjeteve më të rrezikshme kriminale në Shkodër, Gjykata merr vendimin për Safet Bajrin dhe 3 bashkëpunëtorët e tij

Postuar: 20/09/2019 - 13:56

Gjykata e Krimeve të Rënda vendosi të lërë në paraburgim edhe për dy muaj të tjerë 4 anëtarë të grupit të strukturuar kriminal ‘’Bajri’’.

Trupa gjykuese pranoi pjesërisht kërkesën e Prokurorisë së Krimeve të Rënda, e cila kërkoi zgjatjen e afatit të hetimeve për këtë grup kriminal.

Pra, Safet Bajri, Ilir Bajri, Ismet Idrizi dhe Asmer Bilali janë të detyruar të qëndrojnë në paraburgim edhe për dy muaj të tjerë.

Operacioni ndërkombëtar ‘’Oaz’’ arrestoi brenda një viti 11 anëtarë të grupit ‘’Bajri’’. Ata akuzohet për një sërë veprash të rënda penale: kanosje, gjobvënie të paligjshme, vrasje, trafik droge, pastrim parash, etj.

Grupi ‘’Bajri’’ njihet si njëri prej strukturave më të rrezikshme kriminale në Shkodër dhe jashtë saj. Konfliktet me grupin tjetër ‘’Lici’’ kanë prodhuar një numër të madh viktimash.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/10/2019 - 14:41

Policia e Sarandës ka finalizuar operacionin antidrogë i koduar “Çuka”, ndërsa ka bllokuar 26 kg lëndë narkotike të fshehur në bagazhin e një automjeti.

Postuar: 23/10/2019 - 14:39

Mbrëmjen e djeshme një aksident i rëndë ka rezultuar fatal për dy shqiptar, të cilët u përplasën

Postuar: 23/10/2019 - 14:21

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka reaguar me detajet e rënda që dolën për shkatërrimin e celul

Postuar: 23/10/2019 - 14:20

U shkarkua nga posti i lartë pas fjalorit banal, burri i zv.ministres, Aurel Hoda kërkon falje pu

Postuar: 23/10/2019 - 14:01

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu në një konferencë të jashtëzakonshme zb

Postuar: 23/10/2019 - 14:00

Avokati Idajet Beqiri bëri të ditur para dy ditësh se Izet Haxhia dhe e fejuara e tij janë marrë

Postuar: 23/10/2019 - 13:40

Detaje të reja kanë dal në dritë nga celula terroristë iraniane, që sipas Ardi Veliut, po planifi