Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Pjesë e përgjimeve/ Avokati i Lulzim Berishës i dërgon mesazh “live” Rudina Xhungës

Postuar: 23/10/2018 - 22:51

Ish-kreu i Bandës së Durrësit Lulzim Berisha ishte pjesë e operacionit “VOL-VO 4”,

“Lulzim Berisha ka dalë në përgjime, s’ka bërë veprime të tjera. Ka komunikuar me Jasin Kalën, duke dhënë një numër telefoni dhe kaq”, tha Rudina Xhunga.

Ndërkohë, avokati i Berishës i ka shkruajtur një mesazh Xhungës, ku i sqaronte live se klienti i tij nuk kishte njohje me grupin e’Avdylaj’.

Mesazhi i avokatit

E ndiej si detyrim profesional te ju informoj si avokat i shtetasit Lulzim Berisha, se ky shtetas nuk ka as njofje as lidhje me kete grup te arrestuar, eshtë nje qytatar i lirë, ku zbaton me perpikmeri nje vendim gjykate te dhene nga Gj e rrethit Durres, ku ka detyrim te mbaje kontakte me sherbimin e proves ne Durres. Me respekt avokat Detar Hysi”, thuhet ne mesazhin e avokatit.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/01/2019 - 07:13

 Identifikohen viktima dhe autori i vrasjes makabre që tronditi qytetin Korçës mbrëmjen e kësaj të enjte. Sipas burimeve, viktima është shtetasi Altin Balliu, 30 vjeç  banues në Slabinjë të Pogradecit.

Postuar: 17/01/2019 - 23:42

Edhe pse Lëvizja Socialiste për Integrim thuajse reagon për çdo zhvillim në vend, duket se nuk

Postuar: 17/01/2019 - 23:27

Një vrasje me armë zjarri ka ndodhur mbrëmjen e sotme në periferi të Korçës.

Postuar: 17/01/2019 - 22:58

Avokati i Klement Balilit në studion e emisionit “Opinion” ka deklaruar se ata ende

Postuar: 17/01/2019 - 22:29

Avokati i Klement Balilit, Theodhori Sollaku, të enjten, deklaroi se Policia e Shtetit gjatë op

Postuar: 17/01/2019 - 22:17

Një person është ekzekutuar me armë zjarri në Korçë.

Postuar: 17/01/2019 - 22:05

të mërkurën është vetëdorëzuar në polici, “eskobari i Ballkanit’, Kelment Balili, i