BREAKING NEWS

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra të njohur, ja pse drejtësia mund të hapë hetimet për aferën e tyre qindra milionëshe që po iu zhduk shqiptarëve 10 mln dollarë në vit

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e “tmerrit” për Shkëlzenin për aferën e Gërdecit, më 7 dhjetor del para SPAK sekretarja e Aldo Bumçit që mund ta çojë pas hekurave, djali i Berishës në GJKKO më 14 dhjetor

Fillojnë ditët e “tmerrit”  për Shkëlzenin
x
BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali Berishën, prokurorët gati kërkesën për t’i kërkuar Kuvendit autorizimin që çon në pranga ish-kryeministrin

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga përfitimi i kontratave Bunkart 1, Bunkart 2, deri tek falja me firmën e kryeministrit për 20 vite prona publike me 1 euro qira, zba...

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e
x
BREAKING NEWS

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve, më pas doli urdhëri për.."/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve,
x
BREAKING NEWS

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e ish-ushtarakut

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit vëllezërit Haklaj pas konfliktit me Berishën, kush janë 15 zyrtarët që rrezikojnë burgun, ja provat që po heton SPAK

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit
x

Aktualitet

"Pjesë e trafikut të drogës"/ Shemsi Prençi tregon bisedën e Rrumbullakut me drejtorët: Ja ku e ka drejtuar gishtin drejtuesi i lartë

"Pjesë e trafikut të drogës"/ Shemsi Prençi

Ish-drejtuesi i Lartë i Policisë së Shtetit, Shemsi Prençi tregoi për Euronews Albania deklaratën që Drejtori i Përgjithshëm i Policisë, Muhamet Rrumbullaku u bëri drejtuesve të policisë së rrethe.

Sipas tij pas marrjes së detyrës, Rrumbullaku u tha drejtorëve se në strukturat e Policisë së Shtetit ka elementë që janë të përfshirë në trafikun e drogës.

“Organizata e Policisë është shumë e inkriminuar prej shumë vitesh. Struktura të policisë po bashkëpunojnë hapur me krimin e organizuar. Në ditët e para që mori detyrën, Rrumbullaku ju ka drejtuar gishtin dhe ua ka thënë shiko brenda strukturave tuaja të luftës kundër drogës, brenda strukturave operacionale, brenda strukturave të grupeve Shqiponja, keni elementë që bashkëpunojnë me krimin e organizuar dhe kanë parcela për shpërndarjen e drogës, ose orientojnë shpërndarjen e drogës”, tha ai.