Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Plagosja nga RENEA e të dyshuarit për strehimin e dy vrasësve/ Deputeti Murrizi nxjerr videon: Ja si qëndron e vërteta

Postuar: 14/09/2018 - 12:09

Mëngjesin e sotëm në fshatin Rremas në Divjakë ka mbetur i plagosur një 77 vjeçar pas aksionit të RENEA-s në banesën e tij, pasi dyshohej së në të fshiheshin dy të kërkuar për vrasje.

Sipas njoftimit të Policisë thuhet se pasi Hazhi Lika nuk iu bind thirrjeve të RENEA-s për të ulur armën, (çifte), ata kanë qëlluar në ajër por në rrethana të paqarta ai është plagosur në kokë.

Ndërkohë deputeti demokrat Myslim Murrizi, ka publikuar një video teksa një i afëm i Likës tregon sesi ndodhi ngjarja.

“Nje ngjarje e RENDE ka ndodhur sot ne mengjes rreth ores 4:00 ne lagjen e LIKAJ te fshatit Remas bashkia Divjake.

Forcat RENEA kane terrorizuar pa asnje shkak, banoret e ketij fshati.

Kane qelluar me arme brenda shtepise se Z Haxhi Lika 75 vjeç, duke e plagosur te shtrire ne krevat brenda dhomes se tij.

Pastaj e kane mare si bandite dhe e kane derguar ne spitalin ushtarak, pa pyetur familjaret.

Ky eshte nje shtet qe vret qytetaret brenda ne dhomen e gjumit, ne mes te nates.”, shkruan Murrizi në Facebook.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 0

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 26/09/2018 - 10:16

Shtatë anëtarë të një grupi që trafikonin emigrantë në Britani të Madhe përmes kanalit anglez, janë dënuar me 48 vite burg në total nga një gjykatë britanike të premten.

Postuar: 26/09/2018 - 10:11

Një 47-vjeçar shqiptar, i cili ishte larguar nga shtëpia e tij nga familjarët për dhunë të ushtru

Postuar: 26/09/2018 - 10:06

Policia ka arrestuar një person të shpallur në kërkim.

Postuar: 26/09/2018 - 10:05

Zbulohen detaje te reja për grabitjen e banesës së biznesmenit në qytetin e Korçës, duke shënuar

Postuar: 26/09/2018 - 09:52

Një furgon i linjës Brindizi-Vlorë ka rënë ditën e djeshme pre e maskave.

Postuar: 26/09/2018 - 09:48

Policia e Tiranës ka zbuluar 4 qendra estetike të kthyera në ambiente ku ushtrohej prostitucion,

Postuar: 26/09/2018 - 09:30

Një zjarr me përmasa të mëdha ka shpërthyer mëngjesin e sotëm në kodrat e Allprenajt në Lushnjë.