BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do shkojë drejt prangave ish-kryeministri dhe çfarë prapaskenash fshihen pas daljes së Argitës në skenë

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës: Ja si i ka shpëtuar deri tani arrestimit, krimet e tij në ’97-’98, të fshehtat e vrasjes së Azem Hajdarit, planifikimi i ekzekutimit të 4 protestuesve në 21 janar dhe pse nuk do ia lërë ‘fronin’ Argi...

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës:
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me vrasësin serb Arkan, te intrigat, pazaret, sharjet, mashtrimet, krimet dhe korrupsioni i tij familjar, si i vodhi nga arka e shtetit 1.6 milion dollarë në bashkëpunim me biznesmeni...

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me
x
BREAKING NEWS

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga  “Sky” dhe “EncroChat”, kush janë shefat e krimeve që janë përfshirë në një vrasje të bujshme në kryeqytet, SPAK gati fletë-arrestet, paralajmërohet “shkundja” e kupolës së policisë...

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga 
x
BREAKING NEWS

Ja si po zbërthehet nga drejtësia amerikane McGonigal përpara se të dalë në gjyq për dy çështjet e tij penale, çfarë do të dalë nga goja e ish-agjentit të FBI për kryeministrin Rama, nga vizitat në Tiranë, takimet dhe deri te bisedat e fshehta...

Ja si po zbërthehet nga drejtësia amerikane McGonigal përpara se
x
BREAKING NEWS

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha “shkarkon” Bardhin nga kreu i grupit dhe e cilëson thjeshtë deputet, ish-sekretari i Përgjithshëm i PD injoron Kuvendin e Rithemelimit

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali Berishën: Ja çfarë fshihet pas kaosit që shkaktoi ish-kryeministri në Kuvend

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë të gjitha vrasjet në Tropojë, si SPAK do e “varrosë” përfundimisht ish-kryeministrin me hetimet në dosjen e “Haklajve”, Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë
x

Aktualitet

Plani për ekzekutimin e prokurores së SPAK, gazetari rendit arsyet pse dështoi atentati i grupit të Laert Haxhiut

Plani për ekzekutimin e prokurores së SPAK, gazetari rendit arsyet pse

Gazetari Lavdrim Lita deklaroi se dështimi i atentateve të pretenduara ndaj dy prokuroreve, asaj të Lushnjë dhe të SPAK ka ardhur në radhë për shkak të mungesës së guximit të tyre për ta finalizuar këtë plan. Në një intervistë për emisionin ‘Now’ në ‘Euronews Albania’, ai tha se në frenimin e këtij plani ka ndikuar edhe arrestimi i Laert Haxhiut në Janinë, që siç tha është një nga njerëzit më të rrezikshëm në 10 vitet e fundit në Shqipëri.

“Doloreza Musabelliu ka qenë shumë e guximshme në dosjen e Laert Haxhiut, pasi ka kërkuar dënimin maksimal për 2 miqtë e Haxhiut. Diçka i ka frenuar, ndoshta edhe fakti që ai u arrestua në Janinë, që i ka çliruar edhe anëtarët e bandës të flasin. Nëse ai do ishte jashtë nuk do kishim të penduar. Ai ka dhënë detaje të ndjekjes së bashkëshortit, të vajzës, kanë studiuar rutinën dhe momentet ekzakte kur donin  të finalizonin ekzekutimin. Laert Haxhiu është një nga njerëzit më të rrezikshëm që ka pasur Shqipëria në 10 vitet e fundit”, tha gazetari.

 

Më të lexuarat