BREAKING NEWS

Dy shkencëtarë dhe një gjyqtar padisin Conten për masat skandaloze me pasojë vdekjen e 35 mijë italianëve nga Covid

Dy shkencëtarë dhe një gjyqtar padisin Conten për masat
x

Aktualitet

Plas keq mes familjes në Tiranë/ Dhunon vëllain dhe mbesën, djali qëllon me armë ndaj xhaxhait, disa të arrestuar

Plas keq mes familjes në Tiranë/ Dhunon vëllain dhe mbesën,

Dy vëllezër në Tiranë kanë nxjerrë armët ndaj njëri-tjetrit, pas një konflikti për pronat. Policia e Tiranës ka parandaluar përshkallëzimin e  një konflikti familjar me motive pronësie që mund të përfundonte me pasoja të rënda.

Njoftimi

Policia e Tiranës ka parandaluar një ngjarje, që mund të kishte pasojë të rënda.

Blutë e kryeqytetit bëjnë me dije se në fshatin Maknor, në Pezë, 58-vjeçari me iniciale P. S., është konfliktuar për motive pronësie me vëllain e tij, Xh. S., dhe gjatë konfliktit ka dhunuar fizikisht mbesën e tij (vajzën e shtetasit Xh. S.) duke i shkaktuar lëndime në trup.

Policia ka vënë në pranga 58-vjeçarin, si dhe ka shpallur në kërkim djalin e tij me iniciale, E. S ka thyer xhamat e mjetit të xhaxhit, si dhe ka qëlluar me armë zjarri në drejtim të tij.

“Materialet procedurale iu referuan për veprime të mëtejshme Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë për veprat penale “Dhunë në familje” në ngarkim të shtetasit P. S., dhe veprat penale “Shkatërrim prone”, “Kanosje”, “Prishje e qetësisë publike” dhe “Mbajtja pa leje e armëve”, në ngarkim të shtetasit E. S.