BREAKING NEWS

Publikohet bilanci i COVID, Ministria e Shëndetësisë zbulon sa raste të reja janë shënuar në 24 orët e fundit

Publikohet bilanci i COVID, Ministria e Shëndetësisë zbulon sa
x

Aktualitet

39-vjeçari merr armën dhe ia drejton biznesmenit, ja çfarë ndodhi brenda lokalit në Tiranë

39-vjeçari merr armën dhe ia drejton biznesmenit, ja

Një 39-vjeçar është arrestuar nga policia pasi ka kërcënuar me armë biznesmenin e një lokali në Babrru.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur pasditen e djeshme, ku 39-vjeçari nën efektin e alkoolit ka kanosur me armë zjarri tip pistoletë, në ambientet e lokalit të tij pronarin, por për fat të mirë është neutralizuar nga personat që kanë qenë në lokal që i kanë hequr armën e zjarrit nga dora.

47 vjeçari i ka marrë armën e zjarrit nga dora dhe është larguar nga vendngjarja. Menjëherë pas marrjes së njoftimit, policia ka arrestuar Tanushin si dhe ka shpallur në kërkim 47-vjeçarin

“Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 5 bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit S. T., 39 vjeç, pasi në Babrru ka kanosur me armë zjarri pistoletë shtetasin P. Ll. Gjatë kontrollit për gjetjen e armës nga veprimet hetimore rezultoi se arma e zjarrit është marrë dhe fshehur nga shtetasi A. K., i pranishëm në vendngjarje, i cili është shpallur në kërkim dhe po punohet për kapjen e tij”, njofton policia.