Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Plas në studio/ Deputeti kapet keq me Laert Vasilin: Është tmerr e lemeri. Këtë do ti?

Postuar: 25/06/2019 - 22:23

Deputeti Lefter Maliqi ka debatuar ashpër me aktorin Laert Vasili, lidhur me situatën e tensionuar politike së fundmi në vend.

Maliqi tha se përgjimet tregojnë se kjo qeveri është e lidhur me banditë dhe kriminelë, ndërsa Vasili u shpreh se shqiptarët duhet të votojnë më datë 30 qershor.

Debati i zhvilluar mes Maliqit dhe Vasilit

Maliqi: Të pëlqyen përgjimet?

Vasili: Kolegji Zgjedhor votoi 5:0. Populli shqiptar më datë 30 duhet të votojë.

Maliqi: Ky parlament ka lidhje me bandat dhe ju thoni tmerr.

Vasili: Parlamenti ka qenë dkur shembull, e keni kthyer në lemeri.

Maliqi: Po unë e njoh mirë situatën në Kuvend, është tmerr e lemeri. 

Rama do bëhet diktator, do fitojë gjithçka. Këtë do?

Vasili: Deputetët opozitarë morën një urdhër totalitar që të ikin nga vendi i punës. Në momentin që ti tradhton popullin, nuk ke pse thua që 1997 ishte lule e të tjerë. Në politikën shqiptare duhet të kthehet etika, duhet të mos ketë fjalor me kërcënime me burg, të mos ketë fjalime si të kohës së xhaxhit Enver. Populli shqiptar e di shumë mirë që në fillim të 90 sesi njerëzit terrorizonin popullin e Tiranës. Nuk ka më populli shqiptar që të dëgjojë për tmerre e lemeri, por tka nevojë për paqe.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/11/2019 - 20:07

Reshjet e shiut do të vazhdojnë edhe ditën e nesërme (20 nëntor) ku parashikohet të ketë shtrëngata, prandaj mos harroni ti merrni çadrat me vete dhe të visheni trashë.

Postuar: 19/11/2019 - 19:36

Gjyqtari i Gjykatës së Apelit të Durrësit, Arben Vrioni do të dalë ditën e nesërme para Komisioni

Postuar: 19/11/2019 - 19:30

Kryeprokurorja n ë detyrë, Marku ka ankimuar vendimin e Këshillit të Lartë të Prokurorisë që e re

Postuar: 19/11/2019 - 18:46

Një 42-vjeçar shqiptar ka dhunuar dhe kërcënuar prej vitesh bashkëshorten e tij rumune, me të cil

Postuar: 19/11/2019 - 18:39

Ish-deputeti i ndjerë i Partisë Demokratike, Sokol Olldashi nesër bën 6 vite që është ndarë nga j

Postuar: 19/11/2019 - 18:13

Një tjetër aksident ka ndodhur pak minuta më parë në aksin Milot-Fushë-Krujë, ku një makinë ka pë

Postuar: 19/11/2019 - 17:52

Pasi drejtuesi i mëparshëm, Liridon Pula u arrestua për shpërdorim detyre dhe u la në burg nga Gj