Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Plas në studio/ Spartak Ngjela kapet keq me avokaten

Postuar: 14/03/2019 - 22:00

Avokati i njohur Spartak Ngjela u përfshi në debate të forta me avokaten Enida Bozheku për vendimin e opozitës për të djegur mandatet.

Pjesë nga biseda:

Bozheku: Ne nuk kemi një Parlament që ikin 70 veta në bllok dhe t'i zëvendësojmë me të tjerë nga dhjeta e poshtë.

Ngjela: Di ta zgjidhësh si kauz? Nuk jep zgjidhje. Ke zgjidhje?

Bozheku: Po! Unë e kam! Po më lini ta them. Në këtë momente është roli i Presidentit të Republikës, i cili duhet të marrë në një tryezë të gjitha palët. Ti mund të tundësh kokën.

Ngjela: Ai nuk mund të emërojë parlamentarët. Si zgjidhet?

Bozheku: Shkohet në zgjedhjet e parakohshme.

Ngjela: Bravo! Je ende e re për të zgjidhur kauzat. Je shumë e re në zanat.

Bozheku: Edhe ju jeni i ri. 25 vitet e fundit

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/03/2019 - 19:09

Banorët e Unazës së Re kanë djegur në mënyrë demonstrative një pankartë me fytyrën e kryeministrit Rama, gjatë protestës që po zhvillohet në këto moment te Unaza e Re.

Postuar: 20/03/2019 - 18:50

  Një sasi prej 328 kg hashash është sekuestruar nga policia në Vlorë gjatë një operacioni t

Postuar: 20/03/2019 - 18:10

Banorët e Unazës së Re janë thirrur për tu pyetur në polici, pranë komisariatit nr.6 për bllokimi

Postuar: 20/03/2019 - 17:57

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në fshatin Grudë të njësinë administrative Gruemirë, ku biznes

Postuar: 20/03/2019 - 17:49

Një sasi prej 300 kg hashash është sekuestruar nga policia në Vlorë.Lënda narkotike është kapur n

Postuar: 20/03/2019 - 17:27

Ditën e nesërme në orën 09: 30, gjatë kohës që do të mbahet edhe seanca parlamentare, opozita ka

Postuar: 20/03/2019 - 17:17

Një ngjarje e rëndë është shënuar në fshatin Grudë, në Shkodër.