Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Plumb kokës punëtorit që po montonte kondicionerin në vilën tre katëshe, policia identifikon dhe shpall në kërkim autorin

Postuar: 23/08/2019 - 08:02

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e djeshme në një nga zonat më të populluara në kryeqytet. Punëtori i një objekti që po rikonstruktohej në “Myslym Shyr” është qëlluar me një plumb në kokë. Uniformat blu të kryeqytetit përmes informacioneve paraprake bënë të ditur se ngjarja e rëndë ndodhi dje rreth orës 11:30 dhe se punëtori u qëllua pranë objektit në rikonstruksion, në të cilin ai ishte duke rregulluar kondicionerin e një vilë tre katëshe që po rikonstruktohej. Policia e Tiranës dha një informacion zyrtar, duke sqaruar se ngjarja ndodhi rreth orës 11:30, ndërsa është bërë i mundur edhe identifikimi i autorit, por për arsye hetimore policia jep vetëm inicialet, L. V., banues në Tiranë. I plagosur nga kjo ngjarje e rëndë mbeti 26-vjeçari Indrit Çelaj, nga Mallakastra. Ai ishte duke punuar në vilën në rikonstruksion, së bashku me një punëtor tjetër, kur papritur një person ka ardhur me armë duke e qëlluar në kokë të riun. Sipas policisë autori dhe i plagosuri kanë pasur një konflikt të çastit mes tyre, dhe më pas shtetasi L. V., ka qëlluar me pistoletë duke e lënë të plagosur rëndë të riun, dhe më tej është larguar menjëherë nga vila. Ka qenë kolegu i tij që e ka çuar 26-vjeçarin në spital, nga ku mësohet se ndodhet në Spitalin e Traumës në gjendje kome. Ai nuk është në gjendje për të dhënë dëshmi, çka do të hidhte dritë mbi këtë ngjarje të rëndë.

Gjendja shëndetësore e 26-vjeçarit

I plagosuri është gjendur i mbytur në gjak nga kalimtarë të rastit, të cilët i kanë dhënë ndihmën e parë. Më pas ai është transportuar me urgjencë për ndihmë më të specializuar për në Spitalin e Traumës. Burime nga bluzat e bardha bëjnë me dije se i riu ka marrë një plumb në kokë dhe është në gjendje kritike për jetën. Sipas burimeve spitalore mësohet se aktualisht ai ndodhet në gjendje kome dhe nuk i është nënshtruar ende një ndërhyrje kirurgjikale. Në këto kushte ende nuk dihet nëse mund të ketë më shumë se një plumb në kokë. I riu është qëlluar pranë objektit që është në rikonstruksion, një ndërtesë tre katëshe në zonën e Mylsym Shyrit. Pas ngjarjes së rëndë policia nisi shoqërimet e para në polici, të personave që mund të jenë bërë dëshmitarë të kësaj ngjarje të rëndë. Kanë qenë dëshmitë e tyre të cilët kanë ndihmuar policinë në identifikimin e autorit të plagosjes dhe 26-vjeçarin e plagosur. Grupi hetimor vijon punën për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Plagosja e të riut pas një konflikti çasti

Burime zyrtare nga policia e kryeqytetit pas zbardhjes së plagosjes së 26-vjeçarit Indrit Çalaj bënë me dije se rreth orës 11:30, në rrugën “Muhamet Gjollesha”, në një vilë trekatëshe, shtetasi Indrit Çelaj ka qenë duke kryer punime për kondicionimin e vilës në pronësi të shtetasit me inicialet B. K.. Nga hetimet paraprake dyshohet se shtetasi Indrit Çelaj pas një konflikti të çastit me shtetasin me inicialet L. V., ky i fundit e ka plagosur në kokë me armë zjarri pistoletë dhe është larguar menjëherë nga vila. Grupi Hetimor nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë po vijon punën për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes, si dhe dokumentimin me prova ligjore të autorësisë së kësaj ngjarjeje. Ndërkohë shërbimet e Policisë po vijojnë kontrollet për të bërë të mundur kapjen e autorit të dyshuar shtetasit me inicialet L. V..

Elvis MYRTA

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/09/2019 - 00:27

Tjetër tërmet lëkund Shqipërinë. Raportohet 5 ballë tërmeti i fundit me epiqendër Durrësin.

Postuar: 21/09/2019 - 23:50

Dy persona janë plagosur me armë zjarri pak para mesnatës në Nikël të Fushë Krujës.

Postuar: 21/09/2019 - 23:41

Dy persona janë plagosur me armë zjarri pak para mesnatët në Nikël të Fushë Krujës.

Postuar: 21/09/2019 - 23:37

Nga tërmeti i cili tronditi vendin ditën e sotme ka mbetur i lënduar edhe një turist i huaj.

Postuar: 21/09/2019 - 23:22

Eksperti Rrapo Ormëni ka qenë në studion e News24 për të folur për tërmetet që goditën sot vendin

Postuar: 21/09/2019 - 23:11

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjitikës Belinda Balluku shprehet se nga lëkundjet e forta të

Postuar: 21/09/2019 - 23:04

Qytetarët e Tiranës, Durrësit, por edhe të qyteteve të tjera kanë përjetuar momente tmerri ditën