BREAKING NEWS

Rikthehet koronavirusi te “Shefqet Ndroqi”, ndërron jetë pacientja, një tjetër transportohet tek Infektivi, ja sa raste konfirmohen pozitive te Senatoriumi

Rikthehet koronavirusi te “Shefqet Ndroqi”, ndërron jetë
x

Aktualitet

Plumb në gjoks zyrtarit në Vlorë, arrestohen 3 autorët/ Zbardhet krimi i rëndë, si do vrisnin dy vëllezërit, por gjatë sherrit...

Plumb në gjoks zyrtarit në Vlorë, arrestohen 3 autorët/

Më datë 11.06.2019, rreth orës 14:20, në fshatin Petë të Selenicës, pas një konflikti me armë zjarri midis disa personave, janë plagosur shtetasit Arif  Bejtaj, 19 vjeç dhe Argjil Gjoka, 51 vjeç, ku si pasojë ky i fundit ka humbur jetën në Spitalin e Vlorës.

Në pranga janë vënë shtetasit:

• Namik Bejtaj, 30 vjeç (arrestuar).

• Jace Bejataj, 22 vjeç (arrestuar).

• Arif Bejtaj, 19 vjeç (arrestuar).

Të tre këta shtetas janë me banim në fshatin Mavrovë.

Gjithashtu është shpallur në kërkim shtetasi M .P. (B), 32 vjeç, banues në Vlorë dhe po punohet për kapjen e tij.

Këta shtetas në bashkëpunim me njëri-tjetrin për motive të dobëta kanë tentuar të vrasin me armë zjarri tip pistoletë dy vëllezërit F. O. dhe A. O., (70 dhe 65 vjeç), por pas ndërhyrjes për të shuar konfliktin humbi jetën Kryetari i Njësisë Administrative Kotë.

Materialet në ngarkim të këtyre shtetasve iu referuan Prokurorisë, për veprat penale "Vrasja në rrethana të tjera cilësuese" kryer në bashkëpunim dhe "Mbajtja pa leje e armëve dhe municioneve luftarake".

Më të lexuarat