Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Po arratisej në Shqipëri, grekët kapin vrasësin shqiptar

Postuar: 21/07/2018 - 23:27

Afër 6 muaj pas vrasjes, një shqiptar është prangosur nga policia greke në Selanik.Shqiptari 23-vjeçar është prangosur në kohën kur po bënte përpjekje për të kaluar kufirin e për të mbërritur në Shqipëri.Sipas asaj që shkruajnë mediat greke, shqiptari akuzohet si një nga autorët e vrasjes së një tjetër shqiptari, ngjarje e ndodhur në 28 janar të këtij viti po në Selanik.

Krimi kishte ndodhur gjatë një përleshje të ndodhur mes dy grupeve.I riu shqiptar është dërguar në qelitë e policisë së Selanikut, në pritje të gjykatës.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 10

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 12/12/2018 - 21:33

Policja Ina Nuka, e cila mbeti e plagosur pas shpërthimit të një kapsolleje në protestën e 22 nëntorit që u zhvillua para Kuvendit, i është nënshtruar sot një tjetër ndërhyrje kirurgjikale.

Postuar: 12/12/2018 - 21:29

Një pedagog në Universitetin Politikenik ka dhënë dorëheqjen.

Postuar: 12/12/2018 - 21:15

Studentët po protestojnë këtë të martë në të gjithë vendin.Ata kanë marshuar në Bulevardin Dëshmo

Postuar: 12/12/2018 - 21:07

Policia italiane zhvilloi një operacion të gjerë në zonën e Reggio Emilias.

Postuar: 12/12/2018 - 20:50

Sot janë zgjedhur dy anëtarët e parë të Këshillit të Lartë Gjyqësor.

Postuar: 12/12/2018 - 20:41

Ngritja e Këshillit të Lartë të Prokurorisë  dhe KLGJ-së shënon institucionet e para të sist

Postuar: 12/12/2018 - 20:40

Profesor Artan Fuga ishte sot në lidhje Skype në studion e “Ftesë në 5” me Bieta Sulo