BREAKING NEWS

Genc Burimi: Amerikanët mund ta çojnë Ramën në SPAK, nëse Kraja nis goditjen e Berishës dhe Metës rrezikohet të ketë destabilitet

Genc Burimi: Amerikanët mund ta çojnë Ramën në SPAK,
x
BREAKING NEWS

Paralajmërimi i “Homeland Justice”: Kemi hakeruar dokumente sekrete, së shpejti qeveria e Shqipërisë do të ekspozohet

Paralajmërimi i “Homeland Justice”: Kemi hakeruar dokumente
x
BREAKING NEWS

Abazoviç lëshon deklaratën e fortë: U bëj thirrje atyre që synonin të ma ‘hiqnin kokën’, të përshpejtojnë

Abazoviç lëshon deklaratën e fortë: U bëj thirrje
x
BREAKING NEWS

“Dëshmia më e qartë se Policia e Shtetit ishte vënë në dispozicion të bandës së drogës”, Alibeaj reagon ndaj arrestimit të ish-shefit të policisë: Trafiku bëhej me bekimin e kryeministrit dhe ekzekutohej nga Saimir Tahiri

“Dëshmia më e qartë se Policia e Shtetit ishte
x
BREAKING NEWS

Policia e kërkonte që prej 2017/ Zbardhen detaje të reja nga arrestimi, ja ku ishte fshehur fshehur për 5 vite ish-shefi i policisë që u arratis nga Muriqani

Policia e kërkonte që prej 2017/ Zbardhen detaje të reja nga
x
BREAKING NEWS

Emri/ I përfshirë në trafikun e drogës së Habilajve, arrestohet në Berat ish-shefi i Policisë së Dhërmiut

Emri/ I përfshirë në trafikun e drogës së Habilajve,
x
BREAKING NEWS

“Personazhe të njohur, të majtë e të djathtë do të jenë subjekt i drejtësisë”, paralajmërimi i fortë i Vangjelit: ‘Moti politik’ do të bëhet shumë më i nxehtë në shtator

“Personazhe të njohur, të majtë e të djathtë do
x
BREAKING NEWS

“Ngjarje që ka vënë në dilemë dhe vështirësi të madhe policinë”, Klodiana Lala zbardh detaje të reja nga humbja e kontakteve me Martinajn: Ja cilat janë tre zonat që po hetohen

“Ngjarje që ka vënë në dilemë dhe
x

Aktualitet

“Po bëhet propagandë për të zbutur tragjedinë e Jonadës”, Olti Curri ngre shqetësimin e madh mbi atë çfarë po ndodh në rrjet: Kujdes...

“Po bëhet propagandë për të zbutur tragjedinë e

Blogeri Olti Curri ka reaguar ashpër lidhur me peticionin që po qarkullon në rrjet ku kërkohet që plazhi i Potamit të quhet ‘Sirena Jonada. Këtë Olti e ka quajtur propagandë për të zbutur tragjedinë.

Postimi i Olti Currit

Jondada nuk eshte Sirene. Jonada eshte nje jete qe u keput ne mes ne moshe te njome. Kushdo qe krahason vajzen e masakruar nga helikat e skafeve te mafies politike me nje figure mitologjike dhe te te perceptuar nga vajzat e vogla si nje ikone,   i ben sherbim propagandes antishqitare.

Jonada nuk u vesh per qejf si sirene ne ditelindjen e saj te 8-te se nuk e lane gjalle. Jonada nuk eshte Sirene qe moshataret e saj te thone: asgje e keqe nuk i ndodhi shoqes tone se ja po e krahasojne me nje Sirene deti. Çdo kmzbutje e tragjedise se Jonades do vere ne rrezik mijra femije shqiptare qe kane prinder normale dhe nuk perballen dot me vrasesit fodulle qe i mbron pushteti.

Kujdes me keto peticione. Nese duhet bere nje peticion ate ta bejme perdite duke kujtuar dhe denoncuar skandalet qe po e bejne Shqiperine tone te madhe nje vend te turpshem.

Mos ta harrojme dhe mos ta zbukurojme tragjedine e Jonades.

“Po bëhet propagandë për të zbutur tragjedinë e