BREAKING NEWS

Pas zhurmës së madhe mediatike aktori kërkon të dalë nga shtëpia/ Bora Zemani reagon për herë të parë për Donaldin dhe bën deklaratën që askush nuk e priste: Ju lutem qetësohuni!

Pas zhurmës së madhe mediatike aktori kërkon të dalë
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën epidemiologjike në vend: Një viktimë në 24 orët e fundit, ja sa infektime janë regjistruar

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën
x
BREAKING NEWS

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh çmimin marramendës që kushton: 15 mijë dollarë vetëm në një orë për të udhëtuar. Lëviz me flatra...

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh
x
BREAKING NEWS

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur mëshirë/ Arrestohet djali i humoristit të njohur shqiptar. Zbardhet ngjarja

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur
x
BREAKING NEWS

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon ambasadorja Yuri Kim dhe jep mesazhin e fortë

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon
x
BREAKING NEWS

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do të përballen me reshje masive dhe rrufe gjatë fundjavës. Ja kur pritet më e keqja

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do
x
BREAKING NEWS

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm, ndërron jetë drejtori i këtij gjimnazi në Shqipëri (EMRI)

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm,
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët për të nisur protestat pas 11 dhjetorit, tubime para Kryeministrisë dhe selisë së PD

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët
x

Aktualitet

“Po dole kundër kryetarit të digjet karriera”, avokati Adriatik Lapaj nxjerr prapaskenat politike dhe lëvizjen që duhet të bëhet në vendin tonë: Këtë problem e ka krijuar Rama dhe...

“Po dole kundër kryetarit të digjet karriera”, avokati

Avokati Adriatik Lapaj i ftuar në emisionin “Aranutistan”, propozojë që të ndërrohet sistemi elektoral, ku kryetarët vendosin për gjithçka.

Lapaj tha se vendit i duhet një ligj për referendumim. 

“Me këtë nënkuptoj që të kalohet nga një sistem ku kryetarët vendosin për gjithçka, të kalohet në një sistem ku marrëdhënia mes elektoratit dhe të zgjedhur të jetë funksionale dhe e përhershme. Deri sot të zgjedhurit kanë qenë të mandatuar të kryetarit të partisë, të cilët zgjidhen në listë në bllok, në zonat e tyre elektorale dhe nëse ti del kundër kryetarit të partisë të digjet karriera politike dhe kjo pastaj krijon njerëz që janë manekini që ulin dhe ngrenë kartoni politik. Ky është një problem që e ka krijuar Rama dhe paraardhësit e tij dhe ky nuk ka lejuar që kjo të ndryshojë.

Nuk i ka mundësuar vendit një ligj për referendumet. Unë mendoj që republika jonë do të ishte më e mirë, nëse do kishte një ligj për referendumet”, u shpreh avokati.