BREAKING NEWS

Ndërkombëtarët japin alarmin: Lidhjet me gjyqësorin po shpëtojnë politikanët nga burgu, Rama-Basha promovojnë vetëm besnikët, LSI parti familjare

Ndërkombëtarët japin alarmin: Lidhjet me gjyqësorin po
x

Aktualitet

“Po e ndaj me ju këtë ngjarje shokuese”, Sazan Guri zbulon bisedën e ‘frikshme’: Funeral falas dhe mbi 1 milion lekë nëse e regjistron vdekjen me COVID-19

“Po e ndaj me ju këtë ngjarje shokuese”, Sazan Guri zbulon

Skepticizmi dhe mosbesimi i shifrave të koronavirusit është i madh në të gjithë botën Edhe në Shqipëri, një numër i lartë qytetarësh, por edhe personalitetesh shprehen se koronavirusi është një plan, i cili ka qëllime të tjera.

Lidhur me këtë ka reaguar edhe ambientalisti Sazan Guri i cili  ka treguar një bisedë me mikeshën e tij e cila kishte humbur babain për shkak se vuante nga zemra.

Siç shkruan profesor Sazan Guri, shoqja e tij i ka treguar se kompania funerale G, i kishte propozuar funeral falas dhe në këmbim të 1 milion e 200 mije lekeve pagesë, vetëm nëse regjistronte të atin si të vdekur me COVID-19.

“Te dashur miq, u sigurova pa e nxorra. Ngjarje shokuese qe po e ndaj me ju miq me shkruan nje shoqe ime. Mendova se ishin fjale, por sot u gjenda perballe faktit shkruan ajo. Ne mengjes i shkova per ngushellim shoqes time qe i vdiq i ati nga zemra. Kompania funerale G… i kishte propozuar funeral falas ne kembim te 1 milion e 200 mije lekeve pagese …. vetem nese e rregjistronte te atin, si te vdekur me covid. E kishte te njohur te vetin, dhe i kishte thene qe 95 raste te vdekur fals, jane vetem nga pika ime e funeralit.

Shtrohet pyetja …. kush qendron prapa sponsorit te agjensive? Agjensia besoj, perfiton mbi shpenzimin e klientit …., se cfare interesi do të kishte pastaj. Pse gjithe ky interes per te rritur nr e te vdekurve me Covid? Ka qe sdo besojne?”, shkruan Sazan Guri.