Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Po instalohet frika në vend", Lubonja jep alarmin dhe bën thirrje për protesta

Postuar: 12/10/2018 - 17:48

Opinionisti, Fatos Lubonja  ka theksuar se “Ligji i Teatrit” është një skandal, i cili mbart me vete disa interesa të padukshme, por që i interesojnë një grupi të caktuar njerëzish. Ai foli  dhe për paketën antishpifje të propozuar nga kryeministrit Edi Rama.

Lubonja bëri thirrje për protesta dhe rezistencë.

“Ligji i teatrit është një skandal. Kjo do të thotë se nuk njeh ligjet, i shkel ato për të favorizuar persona të tjerë. Nuk është pa lidhje kjo arrogancë, por ka qëllimin  unë kap prokurorinë dhe bëjë çfarë të dua. Këtu jemi në një situatë, i cili nesër fut fadromat te teatri, pasneser turret drejt shtëpive tona. I frikëson njërëzit. Njerëzit janë të trembur, e ka instaluar këtë frikë. Presidenti ka vënë në  dukje 9 pika  me probleme.  Kemi të bëjmë  më një mazhorancë të pakorrigjueshme. Është shumë problem, të cilin duhet ta përballojmëme me protesta. Për fat të mirë kemi akoma rezistencë. Ramës nuk i ka munguar  aftësia për të përdorur krah-marrjet. Këto janë pjesë  të këtij sistemi, të këtij rrëgjimi, por tek e fundit e kanë një gjë me kujdes. Ata synojnë të mos grumbullojnë skandalet në një vend, kjo e bën pak të frenohen  për teatrin. Nëse doni mendimin tim, nuk japin asgjë më shumë, por një ndërgjegjësim se këtu është gabuar. Vrasjen e ndërgjegjes nuk e njeh Rama”, tha Lubonja.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 0

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/10/2018 - 07:12

Parashikim i motit sot pritet të jetë me kthjellime dhe varanësira, por nuk do të mungojnë edhe reshjet në disa pjesë të territorit.Temperaturat do vijojnë të mbeten kostante duke varijuar nga 4 deri në 22 gradë C.

Postuar: 22/10/2018 - 23:50

Gazetari i njohur Flamur Vezaj ka komentuar arrestimet e fundit.

Postuar: 22/10/2018 - 23:44

27 arrestimet e kryera gjatë këtyre ditëve do të pasohen nga të tjera.

Postuar: 22/10/2018 - 23:39

Gazetarja Klodiana Lala tha se Klement Balili mund të ketë informacione apo të dhëna kompromentue

Postuar: 22/10/2018 - 23:17

Gazetari investigativ, Artan Hoxha, ka publikuar dy foto në rrjetet sociale, ku kryeministri Edi

Postuar: 22/10/2018 - 23:11

Avokati Spartak Ngjela  u përfshi në debate me gazetaren Anila Basha në lidhje me deklaratat

Postuar: 22/10/2018 - 22:50

Gazetarja investigative, Klodiana Lala, ka zbardhur detaje nga operacioni i policisë në fundjavë,