Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Po martonte djalin, kolegët me porosi të Adi Veliut i bëjnë efektivit të policisë atë që nuk e priste kurrë (VIDEO)

Postuar: 18/11/2019 - 14:42

Punonjësit të Policisë së Shtetit, Sokol Qokajt kolegët i kanë bërë një surprizë të madhe teksa i kishte ftuar në dasmën e djalit të tij. Ata e kanë nderuar me  “Certifikatë për shërbime të dalluara” me motivacionin “Për aftësitë dhe përkushtimin e treguar në përmbushjen e detyrave gjatë viteve të punës në shërbim të Policisë së Shtetit”.

Surpriza i është bërë nga kolegët e tij, me porosi të drejtorit të përgjithshëm Ardi Veliu, ndërsa duhet thënë se në fytyrën e Qokajt ndjehet dukshëm gëzimi.

Njofton policia:

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit i akordon punonjësit të Policisë z. Sokol Qokaj “Certifikatë për shërbime të dalluara” me motivacionin “Për aftësitë dhe përkushtimin e treguar në përmbushjen e detyrave gjatë viteve të punës në shërbim të Policisë së Shtetit”.

Me mesazhin se njerëzit e punës e të ndershëm, pavarësisht gradave e pozicioneve vlerësohen po njëlloj, certifikata i është dorëzuar z. Qokaj gjatë ceremonisë së martesës së djalit të tij, duke e surprizuar atë dhe familjarët e tij.

Sokol Qokaj prej 35 vitesh punon në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë, ku ka kryer detyra të ndryshme, të cilat i ka përmbushur me përkushtim, dinjitet e ndershmëri.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 05/12/2019 - 23:43

Lagjet e reja do të projektohen me ndihmën e arkitektëve të huaj. Kështu tha ministrja Elva Margariti, e cila është koordinatore e projektimit të rindërtimit në një lidhje live në “Open”.

Postuar: 05/12/2019 - 23:36

Disa prej anëtarëve të ekipit të kërkim-shpëtimit nga Greqia që erdhën të parët në vendin tonë, p

Postuar: 05/12/2019 - 23:25

Inxhinieri Markel Baballeku është shprehur kritik në lidhje me prishjen e disa godinave të prekur

Postuar: 05/12/2019 - 23:06

Inxhinieri Arben Meçe ka shpërthyer me akuza ndaj Spartak Ngjelës.

Postuar: 05/12/2019 - 22:59

Kuvendi ka zgjedhur sot Kryeprokurorin e ri të Përgjithshëm, Olsian Çela.

Postuar: 05/12/2019 - 22:49

Në Tiranë, profesori i njohur i ekonomisë, Arben Malaj, tha se ka pritur prej 7 muajsh që të thir

Postuar: 05/12/2019 - 22:45

Inxhinieri Arben Meçe ka habitur me deklaratën e tij  teksa shprehet se 99 % e objekteve që