BREAKING NEWS

Pandemia e Covid-19/ Rama del në konferencë online, tregon si është situata: Mbyllja e vendit do të...

Pandemia e Covid-19/ Rama del në konferencë online, tregon si
x

Bota

“Po ndodh diçka e pazakontë! Mos i lini njerëzit që të presin vdekjen aty”, sizmiologu grek parashikon një tërmet të fuqishëm

“Po ndodh diçka e pazakontë! Mos i lini njerëzit që

Edhe pse tërmetet nuk mund të parashikohen, Akis Tselentis është kthyer pa pikën e dyshimit në figurën më ndjellakeqe në Greqi.

Kreu i Institutit të Gjeodinamikës në Athinës, Akis Tselentis ka bërë një parashikim të kobshëm në lidhje me ishullin Samos të Greqisë, pas tërmetit të fuqishëm që goditi zonën me tyre dhe Turqisë në 30 tetor.

“Mos i lini njerëzit që të presin vdekjen aty”, është shprehur ai duke ngjallur mjaft reagime në Greqi.

“Është krejtësisht e pazakontë që një tërmet me forcë 6.4 të shkallës Rihter të ketë këto pasgoditje. Parashikoj një tërmet tjetër edhe më të fuqishëm referuar këtyre të dhënave”, u shpreh ai.

Më të lexuarat