BREAKING NEWS

A do shkarkohet Ilir Meta? Pandeli Majko tregon dy arsyet pse mazhoranca është e lëkundur

A do shkarkohet Ilir Meta? Pandeli Majko tregon dy arsyet pse mazhoranca
x

Aktualitet

“Po ndodh luftë brenda llojit”, Saimir Vishaj: Nuk është faji i opozitës apo mazhorancës

“Po ndodh luftë brenda llojit”, Saimir Vishaj: Nuk

Avokati Saimir Vishaj u shpreh se gjithmonë ka patur një luftë që të ndahen pushtetet, legjislativ, ekzekutiv dhe gjyqësor.

Ai tha se sado që sa do të mundohet që t’ia hedhin fajin opozitës apo mazhorancës, kjo është luftë brenda llojit.

“Gjithmonë kemi pasur një luftë që të ndahen pushtetet, legjislativ, ekzekutiv dhe gjyqësor. Kjo që po ndodh është një luftë brenda llojit të pushtet gjyqësor. Sa do të mundohet që t’ia hedhin fajin opozitës apo mazhorancës, kjo është luftë brenda llojit. Kjo ka filluar me vetë grupin e rivlerësimit që i janë prishur interesat me të drejtë apo jo të drejtë”, tha Vishaj për Ora News.