Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Po ngiste makinën në gjendje të dehur, flet 30 vjeçarja italiane që përplasi për vdekje dy të rinjtë shqiptarë: S’më intereson se...

Postuar: 12/07/2019 - 22:54

Mbrëmjen e 30 qershorit, italiania Irina Vetere do t’i merrte jetën në një aksident automobilistik dy të rinjve shqiptarë.

Teksa po ngiste makinën në gjendje të dehur, 30 vjeçarja përplasi për vdekje dy 20 vjeçarët Ergi Skënderi dhe Xhulio Kaja.

Kur kanë kaluar më shumë se dy javë nga vdekja e të rinjve, Vetere ka folur për herë të parë nga burgu i grave në Modena, atje dhe ku ndodhet prej disa ditësh tashmë.

“Jam shumë pranë familjeve të dy të rinjve, nuk më intereson fare se çfarë do të më ndodhë mua. Ajo që do të më ndodhë do të jetë e drejtë,”- ka thënë ajo mes lotëve.

Aksidenti tragjik në Itali u ka marrë jetën dy të rinjve shqiptarë, të cilët kishin dalë nga një lokal nate kur janë përplasur për vdekje. Dy shqiptarët janë përplasur për vdekje para diskotekës “Village”, në Piacenza të Italisë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/11/2019 - 12:29

Mëngjesin e sotëm Arta Vorpsi sfidoi Presidentin Meta duke u betuar para noteres dhe duke marrë kështu detyrën si si anëtare e Gjykatës Kushtetuese. Betimi u bë sot tek noterja Miranda Xhemalçe.

Postuar: 14/11/2019 - 12:26

Policia ka njoftuar se është vënë në pranga biznesmeni vlonjat Pëllumb Petritaj.

Postuar: 14/11/2019 - 12:23

Shtypi italian i ka kushtuar një hapësirë të veçantë Shqipërisë ditën e sotme, dhe më konkretisht

Postuar: 14/11/2019 - 11:43

Pas seancës së djeshme dëgjimore, KLP ka renditur Olsian Çelën të parin në listën që do i dërgohe

Postuar: 14/11/2019 - 11:22

Pasi Arta Vorpsi është betuar te noterja si anëtare e Gjykatës Kushtetuese, ka reaguar Tedi Blush

Postuar: 14/11/2019 - 11:19

Pasi sfidoi hapur presidentin Meta duke u betuar tek noterja si anëtare e Gjykatës Kushtetuese, A

Postuar: 14/11/2019 - 11:16

Komisionet Parlamentare ditën e sotme do të fokusohen tek projekt 'Buxheti 2020' që