BREAKING NEWS

Telefonata që i habiti të gjithë në studio! Zbulohet kush është modelja shqiptare që i ka marrë mendjen Silvio Berlusconit!

Telefonata që i habiti të gjithë në studio! Zbulohet kush
x

Aktualitet

“Po përpiqem të bëj një fëmijë…”/Refuzoi vaksinën e Covidit, kamerierja përballet me të papriturën që nuk e kishte menduar, ky është mesazhi që i dërgon shefi

“Po përpiqem të bëj një

Edhe pse vaksina e anti-covid nuk është bërë me detyrim, kjo është kamarierja që e ka refuzuar dhe e ka pësuar keq nga drejtuesi i saj.

Kamarierja është pushuar nga puna pasi i dërgoi një mesazh shefit të saj ku  i thoshte se nuk mund të bënte vaksinën kundër Covid-19.Arsyeja pse kamarierja nuk dëshironte të vaksinohej ishte sepse  ajo dhe burri i saj po përpiqeshin të bënin fëmijë.

“Unë isha e sinqertë, kam rezervat e mia për këtë, fola me një mjek dhe më tha që nuk ka problem dhe nëse nuk vaksinohesh”- u shpreh kamerierja Bonnie.

Ajo tha se pronari i saj i kishte thënë në fillim se vaksina nuk është e detyrueshme por më pas i dërgoi mesazh duke i thënë se ishte e pushuar.

Qendra Amerikane për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve thotë se janë të panjohura efektet e vaksinës tek gratë shtatzëna, prandaj nuk është e këshillueshme që të bëhet.

“Sapo New York  lejoi punëtorët e restoranteve të merrnin vaksinën Covid-19, ne menduam se kjo ishte mundësia e përsosur për të vendosur një plan për të mbajtur ekipin tonë dhe mysafirët e sigurt. Askush nuk është përballur me këto sfida më parë dhe ne morëm një vendim që menduam se do të ishte më e mira për të gjithë” – tha pronari i lokalit Billy Durney.

Më të lexuarat