BREAKING NEWS

Çfarë do bëhet nesër me Reformën Zgjedhore? Spartak Ngjela zbulon ‘asin nën mëngë’ të ambasadores Yuri Kim

Çfarë do bëhet nesër me Reformën Zgjedhore? Spartak
x

Aktualitet

Po tentonte të kalonte në kufirin greko-shqiptar 38 kg drogë, zbulohet identiteti i 25-vjeçarit shqiptar

Po tentonte të kalonte në kufirin greko-shqiptar 38 kg drogë,

Shqiptari i arrestuar gjatë ditës së sotme në Igumenicë, ku iu gjetën 38 kg marijuanë në makinë mësohet se quhet Andon Prendi, 25-vjeç nga Shkodra. Sipas medieve greke, në bagazh dhe sediljet e pasme të makinës janë gjetur dhe sekuestruar nga policia greke 37 pako me 38 kg e 410 gram marijuanë.

Ndërkohë, në pranga kanë rënë dy persona, njëri prej të cilëve është shqiptar, ndërsa kombësia e tjetrit nuk bëhet e ditur.

Më të lexuarat