BREAKING NEWS

Qeveria shkarkon nga detyra Lefter Allën, opozita zbulon se ish-kreu i bashkisë Bulqizë u arrestua pasi prishi pazaret e Belinda Ballukut

Qeveria shkarkon nga detyra Lefter Allën, opozita zbulon se ish-kreu i
x
BREAKING NEWS

Çfarë do bëhet me fatin e emigrantëve ilegal në Britani? Çuçi ultimatum Bravernan dhe zbardh bisedimet e takimit: Të amnistohen shqiptarët të cilët punojnë në...

Çfarë do bëhet me fatin e emigrantëve ilegal në
x
BREAKING NEWS

Vrasja e dy vëllezërve Bilali në Shkodër, “Apeli” dënon me 25 vite burg Arsen Stojkun, autori është mik i Licëve, ja si ndodhi ngjarja

Vrasja e dy vëllezërve Bilali në Shkodër,
x
BREAKING NEWS

E pabesueshme, por e vërtetë! Policia mësyn me ‘ultimatum’ në banesën e të shumëkërkuarit në Durrës, por ‘surprizohet’ nga ajo çfarë i gjen babait të tij

E pabesueshme, por e vërtetë! Policia mësyn me
x
BREAKING NEWS

Media e njohur gjermane plas skandalin që po trondit Beogradin: Ja si presidenti Vuçiç bashkëpunoi me hakerat izraelitë për të eliminuar nga politika liderin opozitar

Media e njohur gjermane plas skandalin që po trondit Beogradin: Ja si
x
BREAKING NEWS

Ndizen sirenat e alarmit në Ukrainë: Termocentrali më i madh bërthamor në Evropë rrezikon të shpërthejë, ja si mund të përsëritet katastrofa “Fukushima”

Ndizen sirenat e alarmit në Ukrainë: Termocentrali më i madh
x
BREAKING NEWS

Kreu i Wagner ngre alarmin: Ukraina më e fuqishme se kurrë, po përgatitet për tre sulme “vdekjeprurëse” kundër Rusisë, ja plani i fshehtë për marrjen e Krimesë

Kreu i Wagner ngre alarmin: Ukraina më e fuqishme se kurrë, po
x
BREAKING NEWS

Gjithçka kalon përmes Uashingtonit, SHBA shumë e fortë edhe për Xi Jinping, ja si do të prishen nga amerikanët planet sekrete të Rusisë dhe Kinës për një lufte të madhe

Gjithçka kalon përmes Uashingtonit, SHBA shumë e fortë
x

Rajoni

Po vjen stuhia e dëborës "Barbara" që ka kaluar mbi territorin e Greqisë/ Meteorologët japin alarmin për kujdes të shtuar gjatë natës

Po vjen stuhia e dëborës "Barbara" që ka kaluar mbi

Stuhia e dëborës “Barbara” ka kaluar mbi territorin e Greqisë dhe duhet se nuk ka shkaktuar dëme të mëdha, pasi i gjithë mekanizmi shtetëror ishte në gatishmëri të plotë.

Mbrojtja civile njoftoi se janë hapur akset kombëtare që lidhin Athinën me Selanikun dhe Thivën, si dhe gjithë akset kryesore periferike të Atikës.

Përjashtim bëjnë disa rrugë dytësore në veri të prefekturës së Atikës, ndërsa duket se jeta ka rinisur normalisht me zbardhjen e ditës dhe shkrirjen e dëborës në rrugët e kryeqytetit.

Nuk janë vënë re probleme edhe në furnizimin e dyqaneve dhe markatove si dhe rrjeti energjetik ka funksionuar me efikasitet të plotë.

Shkollat janë të mbyllura ndërsa sektori shtetëror u hap në orën 10 sipas orës lokale.

Meteorologët bëjnë apel për kujdes të shtuar gjatë orëve të natës pasi prej temperaturave të ulëta mund të krijohen shtresa akulli në rrugë.