BREAKING NEWS

Surpriza të pakëndshme me bilancin e COVID, Ministria e Shëndetësisë jep detajet sa raste të reja janë shënuar 24 orët e fundit

Surpriza të pakëndshme me bilancin e COVID, Ministria e
x

Aktualitet

Policia aksion blic në Tiranë, arrestohen 7 persona (Detajet e para)

Policia aksion blic në Tiranë, arrestohen 7 persona (Detajet e para)

Shtatë persona janë arrestuar nga Policia e Tiranës pasi akuzohen për vepra të ndryshme penale.

Mes të arrestuarve është Islam Sherra, i cili është dënuar për herë të shtatë nga Gjykata e Apelitnë Tiranë me 4 vjet burg, për veprën penale “Falsifikim i dokumenteve”.

Po ashtu, autoritetet kanë arrestuar një 42-vjeçar pasi ka kundërshtuar me dhunë dhe goditur për shkak të detyrës një punonjës policie.

Në njoftimin e policisë thuhet gjithashtu se 4 persona janë arrestuar për shkak të drejtimit të mjetit në gjendje të dehur ndërkohë që një tjetër pasi ishte pa patentë.

Më të lexuarat