Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Policia aksion në Librazhd për sekuestrimin e armëve

Postuar: 12/09/2018 - 10:37

Pas ngjarjeve të rënda kriminale që kanë ndodhur përgjatë kësaj vere në vend, që nga vrasja e 8-fishtë në Vlorë, në Shkodër apo dhe në Mamurras, policia ka ndërmarrë një aksion për sekuestrimin e armëve në Librazhd.

 
Gjatë kontrolleve të bluve janë sekuestruar 4 armë zjarri.Kështu bëhet e ditur se policia ka sekuestruar 2 armë zjarri tip kallashnikov dhe 2 pushkë.
 
Kujtojmë se aksione të tilla për sekuestrimin e armëve pa leje, kryesisht të siguruara nga vitit i mbrapshtë i 97-ës janë ndërmarrë në disa qytete, kjo për të parandaluar edhe ngjarjet kriminale.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 7

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/11/2018 - 15:35

Mjeti tip “Fiat Bravo” në të cilën gjendej 19-vjeçarja dhe i ati i saj 41-vjeçar, teksa po udhëtonte u përplas me një mjet tip “Fiat Multipla” që po drejtohej nga një shtetas indian 53-vjeçar.

Postuar: 19/11/2018 - 15:32

Telefoni i markës Iphone X, i sekuestruar biznesmenit Ervis Martinaj në spital ditën kur ai mbeti

Postuar: 19/11/2018 - 15:09

Publikohet kursi zyrtar i këmbimit valutor për sot, e hënë 19 nëntor 2018:

Postuar: 19/11/2018 - 14:58

Gjykata e Krimeve të Rënda ka shpallur mos-kompetencë lidhur me dosjen e korrupsionit me autostra

Postuar: 19/11/2018 - 14:49

Autoriteti Rrugor Shqiptar i bën thirrje të gjithë banorëve të segmentit rrugor “Mbikalimi

Postuar: 19/11/2018 - 13:36

Të dënuarit në Burgun e Burrelit kanë shprehur shqetësimin për kushtet e këqija me të cilat përba