BREAKING NEWS

Goditi agresorin që qëlloi kreun e opozitës, policia ndalon 2 truproja të Berishës

Goditi agresorin që qëlloi kreun e opozitës, policia ndalon 2
x
BREAKING NEWS

“Isha 10 metra larg, kur dëgjuam incidentin...”/ Neutralizoi agresorin që goditi Berishën, Erzen Breçani rrëfen momentin e ndërhyrjes: Lëvizje të dyshimta u kapën në oborrin e PD-së para protestë, por...

“Isha 10 metra larg, kur dëgjuam incidentin...”/ Neutralizoi
x
BREAKING NEWS

Sulmi ndaj Berishës, Flamur Noka zbulon prapaskenat: Kam informacione të sigurta që tregojnë se...

Sulmi ndaj Berishës, Flamur Noka zbulon prapaskenat: Kam informacione
x
BREAKING NEWS

“Rrezikojmë të shkojmë në luftë civile”, Jozefina Topalli bën paralajmërimin e fortë: Uroj të reflektojmë, pasi...

“Rrezikojmë të shkojmë në luftë civile”,
x
BREAKING NEWS

"Gerti Shehu i infiltruar"/ Deklarata e fortë e deputetit të PD-së: Ja pse prokuroria ka lëshuar një dokument informal

"Gerti Shehu i infiltruar"/ Deklarata e fortë e deputetit të
x
BREAKING NEWS

Dhuna ndaj Berishës/ Klodiana Lala zbardh detaje tronditëse: Autori ka precedentë për plagosje, në momentin e sulmit dyshohet se ka pasur me vete...

Dhuna ndaj Berishës/ Klodiana Lala zbardh detaje tronditëse: Autori ka
x
BREAKING NEWS

“Ishte për t’u bërë”/ Dhunoi Sali Berishën, Klodiana Lala zbardh detaje të forta nga biseda e truprojës me autorin

“Ishte për t’u bërë”/ Dhunoi Sali
x
BREAKING NEWS

Sulmi ndaj Sali Berishës, reagon ashpër Ambasada Britanike: Dhuna nuk ka vend në demokraci, mbështesim...

Sulmi ndaj Sali Berishës, reagon ashpër Ambasada Britanike: Dhuna nuk
x

Aktualitet

Policia del me njoftim urgjent për motrat e humbura që tronditën opinionin publik, zbardhet çfarë ka ndodhur

Policia del me njoftim urgjent për motrat e humbura që tronditën

Policia e Rajonit të Pejës ka njoftuar se janë gjetur dy vajzat që ishin raportuar si të zhdukura që nga 23 shtatori.Përmes një komunikate drejtuar mediave, Policia ka bërë me dije se ato kanë deklaruar se janë larguar nga shtëpia me dëshirën e tyre dhe se s’kanë pasur ndonjë keqtrajtim.

Gjatë kësaj kohe, kanë thënë se kanë qëndruar në një shtëpi të pabanuar në fshatin Qungur të Pejës.

“Gjat? pun?s intensive operativo-hetimore, sot me dat? 01.10.2022, pas nj? informacioni t? pranuar ?sht? lokalizuar vendndodhja e viktimave, t? njëjtat jan? sjellur n? Stacionin Policor n? Pej?, nga nj? qytetar t? cilin e kan? ndaluar n? rrug?.

Viktimat deklarojn? se jan? n? gjendje t? mir? shëndet?sore, dhe nuk kan? pasur ndonj? keqtrajtim, gjithashtu t? njëjtat jan? kontrolluar nga mjeku kujdestar, ato deklarojn? se nga sht?pit? jan? larguar me dëshirën e tyre dhe deri me sot kan? q?ndruar n? nj? sht?pi t? pabanuar n? fshatin Qungur- Pej?”, thuhet në komunikatë.

Ato s’kanë dashur të kthehen në shtëpitë e tyre dhe janë sistemuar në shtëpinë e sigurtë.

“Pas intervistimit t? viktimave nga hetuesit e Sektorit Rajonal p?r Hetime DRP –Pej?, t? njëjtat deklarojn? se nuk d?shirojn? t? kthehen n? sht?pit? e tyre dhe n? bashkëpunim me zyrtarin p?r pun? sociale dy vajzat jan? sistemuar n? sht?pin? e sigurt”, përfundon komunikata.