Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Policia dhe Krimet e Rënda në deklaratë urgjente, prokurori Mara me dorë të fortë: Po hetojmë, do godasim edhe grupe të tjera!

Postuar: 12/09/2019 - 16:48

Policia e Shtetit dhe Prokuroria e Krimeve të Rënda në Tiranë kanë lëshuar mbi 30 urdhër-arreste për persona të dyshuar për veprimtari kriminale në fushën e trafikut të lëndëve narkotike.

Prokurori Vladimir Mara ka dhënë detaje në lidhje me këtë operacion. Mara u shpreh se policia ka arrestuar 34 vetë, ndërsa shtoi se janë gjithsej 4 grupe kriminale që janë shkatërruar e se ata bashkëpunonin me njëri-tjetrin.

Mara paralajmëroi goditjen e të tjera grupeve kriminale që veprojnë në Shqipëri dhe në shtete të Bashkimit Europian.

“Është hetim i shtrirë në disa vjet. Është hetim që është bërë në Shqipëri dhe në vende të BE. Grupi kriminal vepronte në2 Shqipëri e Greqi kryesisht. Gjatë këtij hetimi, ka pasur bashkëpunim të shkëlqyer mes Policisë së Shtetit dhe Prokurorisë të Krimeve të Rënda. Janë lëshuar 36 urdhër-arreste, ndërsa 8 vetë janë shpallur në kërkim. Po hetojmë sepse ka grupe kriminale që veprojnë në shtete të BE. Janë 4 grupe kriminale, por se ata veprimtarinë e kishin programuar dhe kishin raporte me njëri-tjetrin. Ata merrnin drogën nga vende si Greqia etj, kultivonin drogë edhe në Shqipëri, ndërsa e shisnin në vende të Bashkimit Europian. Ne kemi dërguar në gjykatë të gjitha provat dhe kemi kërkuar “arrest me burg” për të gjithë të dyshuarit”, tha prokurori Mara.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/09/2019 - 23:50

Orët e gjatë të pritjes për vendimin e Gjykatës së Krimeve të Rënda e kanë shoqëruar me ankth pritjen e ish-ministrit Saimir Tahiri.

Postuar: 19/09/2019 - 23:45

Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur masën e dënimit 5 vite burg konvertuar në 3 vite e 4 muaj

Postuar: 19/09/2019 - 23:34

Gjykatësi i Gjykatës Themelore në Pejë, i quajtur Sali Berisha është vënë në pranga nga Policia

Postuar: 19/09/2019 - 23:30

Saimir Tahiri u dënua nga Gjykata e Krimeve të Rënda me 5 vite burg për shpërdorim detyre.

Postuar: 19/09/2019 - 23:19

Interesit të gazetarëve nuk u shpëtoi edhe një detaj që kishin vënë re tek ish-Ministri Saimir Ta

Postuar: 19/09/2019 - 22:57

Edhe pse u përpoq ta kalonte me batuta, ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri tha se i duhej k

Postuar: 19/09/2019 - 22:04

Ish-drejtori i policisë së Vlorës, Jaeld Çela  është dënuar nga gjykata e Krimeve të Rënda