Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Policia e Shkodër parandalon një ngjarje kriminale, 35-vjeçari kanos me armë 26-vjeçaren

Postuar: 21/04/2017 - 10:56

Policia e Shkodrës ka mundur të parandalojë një ngjarje të rëndë kriminale. Motivi i pronësisë ka qënë shkaku i konfliktit mes M. J., 26 vjeçe dhe Alfred Jakaj, 35 vjeç në fshatin Lohë e Sipërme të Malësisë së Madhe.

Jakaj ka qëlluar tre herë me armë zjarri duke kanosur për jetën 26-vjeçaren. Policia është nisur drejt vendngjarjes sapo ka marrë njoftimin duke bërë të mundur arrestimin e Jakajt dhe sekuestrimin e pushkës gjysëmautomatike.

Ndaj tij rëndojnë akuzat e kanosjes, prishja e qetësisë publike dhe armëmbajtje pa leje.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 10

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 29/05/2017 - 11:10

Një punonjës policie është goditur me mjete të forta në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Postuar: 29/05/2017 - 10:41

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Prezë, ku një grua i ka dhënë fund jetës tragjikisht duke u vetëvarur në oborrin e banesës së saj.

Postuar: 29/05/2017 - 10:37

Mesnatën e së hënës, policia në qytetin Studenti është konfliktuar me dy të rinj, që e kanë kundërshtuar.

Postuar: 29/05/2017 - 10:36

Burime zyrtare nga policia e Lushnjës bënë me dije se Agzon Begaj, banues në Kolonjë ka rënë në pranga  pasi akuzohet se ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj ish-

Postuar: 29/05/2017 - 10:29

I jepet sot lamtumira e fundit deputetit të LSI-së, Gjovalin Kadeli, i cili u nda nga jeta të premten nga një sëmundje e rëndë.

Postuar: 29/05/2017 - 10:22

 Dhjetëra vullnetarë, të rinj dhe intelektualë, anëtarë të Korpusit te Vullnetareve, punuan të djelën në zonën turistike të Shëngjinit, duke filluar një fushatë që do të zg

Postuar: 29/05/2017 - 10:11

Policia e Tiranës ka raportuar se një specialist i Shërbimit Informativ Shtetëror është kërcënuar ditën e djeshme.