BREAKING NEWS

“Kukësi si Londra e vogël”/ Media britanike japin alarmin: Cilat janë 9 bandat që po trafikojnë shqiptarët, reklamojnë shërbimet e tyre edhe në TikTok

“Kukësi si Londra e vogël”/ Media britanike japin alarmin:
x
BREAKING NEWS

E rëndë në Tiranë, gjendet i pajetë një 35-vjeçar, dyshimet e para

E rëndë në Tiranë, gjendet i pajetë një
x
BREAKING NEWS

EMRI/ Ndoqi klientin me thikë në rrugë pasi u ankua për faturën, identifikohet pronari i restorantit, policia e shpall në kërkim

EMRI/ Ndoqi klientin me thikë në rrugë pasi u ankua për
x
BREAKING NEWS

Shpallja non-grata e gazetares ruse, reagon Grenell dhe paralajmëron Sveçlën: Precedent i tmerrshëm, zyrtarë të Kosovës mund ta pësojnë në të ardhmen

Shpallja non-grata e gazetares ruse, reagon Grenell dhe paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Procesi i Zajednicës në Kosovë/ “Turp historik dhe krim tradhtie kombëtare, antishqiptarizmi i bashkuar me korrupsionin e lartë shtetëror në Tiranë”, Spartak Ngjela bën paralajmërimin e fortë: Prisni dhe shikoni...

Procesi i Zajednicës në Kosovë/ “Turp historik dhe krim
x
BREAKING NEWS

Iku i nxehti afrikan?! Shi, rrufe dhe ulje temperaturash! Parashikimi i motit për javën e ardhshme

Iku i nxehti afrikan?! Shi, rrufe dhe ulje temperaturash! Parashikimi i motit
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

“1 javë pasi i thashë Metës këtë, mua Berisha më arrestoi”, Idajet Beqiri nxjerr prapaskenat dhe ngre dyshimet e forta

“1 javë pasi i thashë Metës këtë, mua Berisha
x

Aktualitet

Policia e Tiranës me ‘dorë të fortë’, vihen në pranga 7 persona, zbardhen akuzat që rëndojnë mbi ta

Policia e Tiranës me ‘dorë të fortë’, vihen

Policia e Tiranës ka vënë në pranga 7 persona, të cilët akuzohen për vepra të ndryshme penale.

Në pranga ka rënë shtetasi E. K., 42 vjeç, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprat penale “Dhuna në familje” dhe “Veprime në kundërshtim me vendimin e Gjykatës”.

Gjithashtu është proceduar  shtetasi H. I., 19 vjeç, banues në Vorë, për veprën penale “Kanosja”, dhe po punojnë për kapjen e shtetasve A. E., 32 vjeç dhe A. B., 26 vjeç, të dy banues në Vorë.

Njoftimi i policisë:

Vihen në pranga 7 shtetas, për vepra të ndryshme penale.

Specialistët për Hetimin e Narkotikëve bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit S. T., 44 vjeç, pasi gjatë kontrollit fizik dhe të banesës, shërbimet e Policisë i gjetën dhe i sekuestruan, në cilësinë e provës materiale, sasi lënde të dyshuara narkotike të llojit kokainë dhe cannabis sativa.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 3 bënë kapjen e shtetasit në kërkim E. K., 42 vjeç, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprat penale “Dhuna në familje” dhe “Veprime në kundërshtim me vendimin e Gykatës”.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 4 bënë arrestimin në flagrancë të shtetsit Sh. C., 54 vjeç, pasi ka ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit:

-B. P., 33 vjeç, banues në Tiranë, pasi u kap duke drejtuar automjetin, pa leje drejtimi;

-S. L., 45 vjeç dhe K. Ç., 53 vjeç, pasi u kapën duke drejtuar automjetet, në gjendje të dehur;

– K. Ç., 27 vjeç, pasi u kap duke drejtuar motomjetin, pa leje drejtimi;

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Vorë proceduan penalisht shtetasin H. I., 19 vjeç, banues në Vorë, për veprën penale “Kanosja”, dhe po punojnë për kapjen e shtetasve A. E., 32 vjeç dhe A. B., 26 vjeç, të dy banues në Vorë.

Shtetasit A. E. dhe A. B., në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kanë goditur me mjete prerëse shtetasin S. T., ndërsa shtetasi H. I., në bashkëpunim me shtetasin A. E., kanë kanosur nipin e shtetasit S. T., shtetasin A. M., 19 vjeç. Punohet për kapjen e shtetasve A. E. dhe A. B.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

Më të lexuarat