Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Policia gjobit 36 shoferë të transportit publik

Video: 

Postuar: 12/09/2018 - 15:19

Policia Rrugore e Tiranës organizoi disa pika kontrolli për mjetet e shërbimit publik që nuk respektojnë rregullat e qarkullimit gjatë transportit, kryesisht në rrugën Interurbane Kryesore “Tiranë-Durrës” dhe anasjelltas. 

Nga kontrollet e ushtruar janë evidentuar dhe proceduar administrativisht 36 mjete të transportit publik gjatë orëve të monitorimit. 

Njoftimi i plotë: 

Nisur nga shqetësimet dhe rreziku permanent që shfaqin mjetet e shërbimit publik që nuk respektojnë rregullat e qarkullimit gjatë transportit, kryesisht në rrugën Interurbane Kryesore “Tiranë-Durrës” dhe anasjelltas, duke ndaluar jashtë stacioneve të miratuara për marrjen dhe zbritjen e pasagjerëve përgjatë itenerarit, Policia Rrugore e Tiranës organizoi disa pika kontrolli në lëvizje me qëllim monitorimin e kësaj kategorie mjetesh në ato vende ku haset më së shumëti ky fenomen i rrezikshëm. 

Përveç masave administrative për mjetet e shërbimit publik të cilët u ndëshkuan, Policia Rrugore apelon që kategoria e këmbësorëve të stacionohen në vendet e miratuara nga autoritetet përkatëse me qëllim disiplinimin e këtij shërbimi dhe rritjen e sigurisë në rrugët urbane dhe interurbane të kryeqytetit. 

Nga kontrollet e ushtruara në funksion të këtij Plani janë evidentuar dhe proceduar administrativisht 36 mjete të transportit publik gjatë orëve të monitorimit. 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
You voted 3. Total votes: 3

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/09/2018 - 14:53

Të tjera detaje dalin në dritë nga ekzekutimi i biznesmenit Arjan Verracaku në Shkodër. Ngjarja po hetohet nga 4 oficerë të strukturave ‘Forca e Ligjit” në Tiranë dhe 2 prokurorë në Shkodër.

Postuar: 20/09/2018 - 14:34

Një ditë pas plagosjes që ndodhi ditën e djeshme në zonën e Unazës së Re,  nga spitali vijnë

Postuar: 20/09/2018 - 14:24

Në protestën e zhvilluar sot përpara Kuvendit, për mbrojtjen e Teatrit Kombëtar, janë dëgjuar fye

Postuar: 20/09/2018 - 14:16

Pas denoncimit të një incidenti nga Sindikata e Artistëve të Skenës dhe Ekranit, aktorja Eva Alik

Postuar: 20/09/2018 - 14:15

Operacioni nga Seksioni për Hetimin e Korrupsionit në bashkëpunim me Prokurorinë për Krimet e Rën

Postuar: 20/09/2018 - 14:00

Tre të rinj nga Kavaja kanë përfunduar në prangat e policisë.