Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Policia i njeh, por nuk i arreston”, Klodiana Lala bën deklaratën e fortë

Postuar: 18/04/2019 - 22:05

Gazetarja Klodiana Lala bëri deklaratën e fortë në lidhje me krimin në Holandë. Sipas saj, në Shqipëri ka shumë kriminelë që veprojnë në Holandë dhe janë të skeduar edhe nga policia jonë, por nuk arrestohen.

Lala tha:

"Policia shqiptare shumë kriminelë që veprojnë në Holandë por që momentalisht janë në Shqipëri, i ka të skeduar por nuk vepron për t’i arrestuar. Së pari për shkak se në strukturat e policisë ka persona që bashkëpunojnë me krimin”.

Ajo argumentoi më tej se kur autoritetet shqiptare kanë bashkëpunuar me ato holandeze, kemi pasur finalizime të operacioneve të suksesshme, siç është edhe ai me grupin Bajri.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/08/2019 - 18:52

Nëse mendoni se i nxehti ekstrem kaloi, gaboheni! Kjo javë do të rikthejë temperaturat përvëluese.

Postuar: 19/08/2019 - 18:46

Një aksident i rëndë është shënuar ditën e sotme në fshatin Peshkëpi, në aksin rrugor Kotë-Vlorë

Postuar: 19/08/2019 - 18:35

Policia në Kremona të provincës së Lombardisë ka arrestuar një shqiptar 28 vjeç, pasi ai akuzohet

Postuar: 19/08/2019 - 18:28

Burimet thonë se drejtori i burgut "313", Maksim Hamitaj, dyshohej se kishte kryer disa

Postuar: 19/08/2019 - 18:00

Ngjarja skandaloze ku u përfshi në konflikt pronari i restorantit ‘’Panorma’&rs

Postuar: 19/08/2019 - 17:43

Një i riu shqiptar ka humbur jetën në një aksident të ndodhur këtë mëngjes në Villamarina të komu

Postuar: 19/08/2019 - 17:30

Një shqiptar është dëmtuar rëndë në trup, pasi ra nga pema duke kapur një tullumbace.