BREAKING NEWS

Ndërkombëtarët japin alarmin: Lidhjet me gjyqësorin po shpëtojnë politikanët nga burgu, Rama-Basha promovojnë vetëm besnikët, LSI parti familjare

Ndërkombëtarët japin alarmin: Lidhjet me gjyqësorin po
x

Sport

Pamjet po thyejnë rrjetin / Futbollisti pengohet me këmbën e tij, penallti absurde në Barcelona-Atletico Madrid

Pamjet po thyejnë rrjetin / Futbollisti pengohet me këmbën e tij,

Barcelona barazoi mbrëmjen e djeshme ndaj Atletico Madridit dhe në rast se Reali i Madridit do të fitojë ditën sot kundër Getafes, diferenca do të shkojë në 4 pikë, kur kanë mbetur edhe 5 ndeshje për tu luajtur.

Duke parë edhe kalendarin, është thuajse e sigurt se madrilenët janë shumë pranë titullit kampion.

Gjithsesi, ajo që është komentuar shumë gjatë ndeshjes së Barcelonës me Atleticon, janë vendimet e arbitrit.

Penalltia e dhënë në favorin e Atletiko Madridit ku u barazua dhe u vulos takimi në 2-2 ishte një absurditet i vërtetë.

Carasko pengohet me këmbët e tij ndërsa arbitri e jep penallti për një kontakt “fantazmë” të Semedos.

Pra një vendim që vendos fatet e gjithë kampionatit dhe hedh në kosh investimet e çmendura që bëhen nga ekipe të këtij kalibri.