BREAKING NEWS

Ndryshime të reja, ky është vendimi i fundit i qeverisë

Ndryshime të reja, ky është vendimi i fundit i qeverisë
x
BREAKING NEWS

Prishja e banesave në zonën e 5 Majit, reagon Avokati i Popullit

Prishja e banesave në zonën e 5 Majit, reagon Avokati i Popullit
x
BREAKING NEWS

Meta caktoi datën, do futet PD në zgjedhjet në 6 bashki? Lulzim Basha jep paralajmërimin e fortë

Meta caktoi datën, do futet PD në zgjedhjet në 6 bashki? Lulzim
x
BREAKING NEWS

Vjen reagimi zyrtar nga KQZ, publikon datën e zgjedhjeve të pjesshme vendore

Vjen reagimi zyrtar nga KQZ, publikon datën e zgjedhjeve të pjesshme
x
BREAKING NEWS

“Erdogan e do me çdo kusht miqësinë me Shqipërinë”, Spartak Ngjela zbulon arsyen dhe plas deklaratën e fortë: A do e lejojë Rama këtë?

“Erdogan e do me çdo kusht miqësinë me
x
BREAKING NEWS

“Erdogan nuk është hajvan”, Spartak Ngjela nxjerr prapaskenat e vizitës së presidentit turk dhe bën deklaratën e papritur

“Erdogan nuk është hajvan”, Spartak Ngjela nxjerr
x
BREAKING NEWS

U kërcënua me jetë? Veliaj bën deklaratën e fortë dhe flet me emra: Thanë do vrasim kreun e Bashkisë! Ky person i skeduar nga policia...

U kërcënua me jetë? Veliaj bën deklaratën e fortë
x
BREAKING NEWS

Publikohen EMRAT/ Nga Vlora në Tiranë dhe Durrës, kush janë 25 personat e arrestuar me urdhër të SPAK, mes tyre edhe një grua, ja akuzat që rëndojnë

Publikohen EMRAT/ Nga Vlora në Tiranë dhe Durrës, kush janë
x

Aktualitet

Policia ngrihet në këmbë/ Zbardhen të tjera detaje për vrasjen e biznesmenit në Fier që u masakrua me 18 plumba, 15 të shoqëruar. Kontrolle në shtëpinë e një prej emrave të botës së krimit në këtë qytet

Policia ngrihet në këmbë/ Zbardhen të tjera detaje për

Policia e Fierit është ngritur në këmbë pas ngjarjes së rëndë që tronditi mbrëmjen e së shtunës këtë qytet. Të tjera detaje janë zbardhur nga ekzekutimi i bizmesmenit Demir Backa.

Paraditen e djeshme, zv/drejtori i policisë së Qarkut Fier, së bashku me një trupë policore “Shqiponja”, kanë ushtruar kontroll në zonën në Fier që njihet si “15 katëshi”, ku banon një prej emrave të botës së krimit në këtë qytet me inicialet A.I.

Pamjet filmike tregojnë policinë lokale të pozicionuar në rrugën, ku banon pikërisht ky personazh, i cili mësohet se është shoqëruar në polici dhe marë në pyetje.

Deri në këtë fazë ku ndodhet hetimi, personi me inicialet A.I dyshohet se qëndron prapa këtij atentati, të kryer me pagesë nga një grup qitësish që besohet shumë se kanë ardhur nga qyteti i Vlorës.

Dyshimet e shumta janë ngritur pasi rreth 1 vit e gjysëm më parë, viktima Demir Backa, ka rrahur në lokalin e tij “Piazza” në Fier, shtetasin me iniciale A.I së bashku me djalin e tij.

Kjo zënkë që ka lindur fillimisht mes fëmijëve, është agravuar deri në atë masë, sa që tashmë dyshohet shumë se është bërë shkak i vrasjes së biznesmenit Demir Backa.

Mësohet se janë shoqëruar rreth 15 persona, teksa policia deklaroin se kanë qenë tre persona autorë të ekzekutimit. Ndërkohë që autorët e qëlluan me breshëri Backën, tre plumba e kanë zënë në zonën e qafës dhe kokës dhe rreth 15 të tjerë në kraharor që edhe i kanë marre jetën 57 vjeçarit gjatë një atentati të shtunën në mbrëmje në Fier.

Mbrëmjen e 23 tetorit 2021, 57 vjeçari u qëllua në makinën e tij që ndodhej e parkuar para një qëndre tregtare në Fier, në një zonë me lëvizje të shumta dhe në një rrugë kombëtare.