Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Policia 'surprizon' protestuesit në Elbasan

Postuar: 16/03/2019 - 09:32

Protestues janë nisur nga rrethet drejt Tiranës për protestën e opozitës që do të nisë nga ora 11:00, nuk kanë munguar as rastet kur policia ka ushtruar kontrolle të rrepta ndaj tyre.
 
Kështu në Elbasan, në rrethrrotullimin e Bradasheshit autobusave me protestues u janë bërë kontrolle të imtësishme, ndërsa janë vendosur gjoba ndaj drejtuesve të mjeteve.
 
Bashkë me qytetarët ndodhet dhe ish-deputeti i PD-së për Qarkun e Elbasanit, Luçiano Boçi. Një prej drejtuesve të mjeteve është gjobitur me 500 mijë lekë të vjetra.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/05/2019 - 23:49

 Aksident rrugor me një të vdekur në aksin kombëtar që lidh Tiranën me Durrësin.Ngjarja ndodhi sonte rreth orës 21:45 , në superstradën Durrës-Tiranë, thanë për noa.al burime nga policia e Durrësit.

Postuar: 21/05/2019 - 23:14

Gjatë ditës së nesërme priten reshje të dobëta ose lokalisht të dobëta në të gjithë territorin.Si

Postuar: 21/05/2019 - 22:28

Është aksidentuar mbrëmjen e sotme autobusi i linjës Tiranë-Kamëz.

Postuar: 21/05/2019 - 22:19

Ndërsa kanë mbetur edhe pak ditë nga zhvillimi i zgjedhjeve për votimin e kryetarit të ri të Akad

Postuar: 21/05/2019 - 21:56

Agjencia e kontrollit kufitar e Bashkimit Europian, Frontex, u vendos për herë të parë jashtë BE,

Postuar: 21/05/2019 - 21:21

Zgjedhja e prokurorit të Rrethit Gjyqësor Shkodër, Vatë Staka si anëtar i Këshillit të Lartë të P

Postuar: 21/05/2019 - 20:00

Guardia di Finanza në Romë, ka kryer një operacion të gjerë kundër një organizate të dedikuar në