Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Policia zbret në terren dhe vendos 34 masa administrative gjatë 24 orëve të fundit (Çfarë vëzhguan gjatë kontrolleve) 

Postuar: 23/10/2019 - 10:39

Policia rrugore gjatë 24 orëve të fundit ka vendosur gjithsej 34 gjoba, 5 për përdorim të celularit gjatë drejtimit të mjetit, 2 për mospërdorim të rripit të sigurimit, 5 për parakalime të gabuara dhe 12 për ndalim apo qëndrim të gabuar të mjeteve.

Berat/ Njoftimi i policisë:

Kontrolle të shtuara në të gjitha akset rrugore në territorin e Qarkut Berat, nga Policia Rrugore, me qëllim parandalimin e aksidenteve rrugore.

Në funksion të kontrrolleve, gjatë 24 orëve të fundit, është arrestuar në kushtet e flagrancës shtetasi R. K., 63 vjeç, banues në Çiflik, Ura Vajgurore, pasi duke drejtuar motoçikletën pa targa dhe pa leje drejtimi ka aksidentuar biçiklistin shtetasin P. Q., pa probleme për jetën.

Gjithashtu u ndalua shtetasi i shpallur në kërkim S. K., 47 vjeç, banues në Berat, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Berat me vendim nr. 43, datë 06.02.2019 e ka dënuar me 2 muaj burg për veprën penale "Drejtimi i automjetit në mënyrë të parregullt".

Po gjatë kontrolleve intensive të ushtruara nga Policia Rrugore janë evidentuar disa shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor dhe drejtuesit e mjeteve janë ndëshkuar me masë administrative.

Janë vendosur gjithsej 34 masa administrative, gjatë 24 orëve të fundit, nga këto:

5 për përdorim të celularit gjatë drejtimit të mjetit;

2 për mospërdorim të rripit të sigurimit;

5 për parakalime të gabuara;

12 për ndalim, qëndrim i gabuar i mjeteve;

Ndërsa pjesa tjetër për shkelje të ndryshme të Kodit Rrugor.

Policia Rrugore Berat apelon për drejtuesit e mjeteve dhe këmbësorët që të respektojnë me rigorozitet rregullat e qarkullimit rrugor, me qëllim parandalimin e aksidenteve dhe rritjen e sigurisë në rrugë.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/11/2019 - 19:34

Adela Gjoka ishte në vit të fundit të shkollës së lartë, në Fakultetin e Inxhinierisë në Tiranë.

Postuar: 15/11/2019 - 19:08

Një aksident i rëndë ka ndodhur para pak minutash në Rrugën e Kombit, ku një makinë ka përplasur

Postuar: 15/11/2019 - 18:56

Në Shqipëri, Gjykata Kushtetuese duket ka njohur si anëtare të saj zonjën Marsida Xhaferllari, ka

Postuar: 15/11/2019 - 18:13

Akademiku kosovar Rexhep Qosja thotë se deklarata e Edi Ramës në Beograd është e vetmja e bërë ng

Postuar: 15/11/2019 - 18:03

Gazetarja Sonila Meço tha se alternativa e re është nyja gordiane e të gjitha diskutimeve që bëhe

Postuar: 15/11/2019 - 16:30

Seanca në Gjykatën e Apelit për Krimet e Rënda caktoi sot gjyqtaren që do të drejtojë çështjen pë

Postuar: 15/11/2019 - 15:37

“Air Albania Stadium” do të inagurohet të dielën kundër Francës.