Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Pranga presidentit shqiptar të klubit të futbollit / Si u arrestua 43-vjeçari dhe vëllezërit e tij (Foto)

Postuar: 07/11/2018 - 10:52

Ka rënë në prangat e policisë Gëzim Sallaku, pronari shqiptar i klubit të futbollit Darfo në Serinë D në Itali.

Mediat italiane shkruajnë se Sallaku është arrestuar bashkë me tre vëllezërit e tij. Ata akuzohen për posedim ilegal të armëve. Një numër i madh armësh janë gjetur në pjesën e garazhit të vilës së tyre.

Sallaku dhe vëllezërit e tij u arrestuan në aksionin që kapi 22 persona në zonën mes Brescia-s dhe Bergamo-s.

Në pranga kanë rënë edhe Isufi, Gazmir dhe Taulant Sallaku, ndërsa një muaj më parë u prangos edhe Saimir Sallaku për trafik droge, i cilësuar edhe si bosi i grupit të trafikut të heroinës.

Kujtojmë se në vitin 2015, presidenti 43-vjeçar i Darfo ishte në hetim edhe për mashtrime tatimore.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/05/2019 - 23:49

 Aksident rrugor me një të vdekur në aksin kombëtar që lidh Tiranën me Durrësin.Ngjarja ndodhi sonte rreth orës 21:45 , në superstradën Durrës-Tiranë, thanë për noa.al burime nga policia e Durrësit.

Postuar: 21/05/2019 - 23:14

Gjatë ditës së nesërme priten reshje të dobëta ose lokalisht të dobëta në të gjithë territorin.Si

Postuar: 21/05/2019 - 22:28

Është aksidentuar mbrëmjen e sotme autobusi i linjës Tiranë-Kamëz.

Postuar: 21/05/2019 - 22:19

Ndërsa kanë mbetur edhe pak ditë nga zhvillimi i zgjedhjeve për votimin e kryetarit të ri të Akad

Postuar: 21/05/2019 - 21:56

Agjencia e kontrollit kufitar e Bashkimit Europian, Frontex, u vendos për herë të parë jashtë BE,

Postuar: 21/05/2019 - 21:21

Zgjedhja e prokurorit të Rrethit Gjyqësor Shkodër, Vatë Staka si anëtar i Këshillit të Lartë të P

Postuar: 21/05/2019 - 20:00

Guardia di Finanza në Romë, ka kryer një operacion të gjerë kundër një organizate të dedikuar në