BREAKING NEWS

Pandemia e COVID! Rama publikon të dhënat dhe jep lajmin fantastik: Krenarë, por kujdes se shikoni ç’po ndodhet në... (Foto)

Pandemia e COVID! Rama publikon të dhënat dhe jep lajmin fantastik:
x

Aktualitet

Pranvera nis me diell dhe temperatura të larta, mësoni si pritet të jetë moti në ditët në vijim

Pranvera nis me diell dhe temperatura të larta, mësoni si pritet

Presioni i lartë atmosferik  vijon të jetë aktiv në kontinentin Europian duke kushtëzuar mot të qëndrueshëm në vendin tonë në fillimin e pranverës.

E hënë, 1 mars 2021

Fillimi i muajit , moti do të jetë i qëndrueshëm me kthjellime dhe vranësira të pakta në mesditë.  Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi deri në 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5 deri në 1,5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rënie në mesditë.

Temperaturat:

Zona malore 1/13

Zona e ulët 3/20

Zona bregdetare 8/18 gradë Celcius.

Kosova, e hënë, dt 1 mars 2021

Moti do të jetë me mjegull në mëngjes, gjatë ditës do të jetë me diell dhe vranësira të pakta . Temperaturat në ekstremet e tyre do të luhaten -2 gradë në mëngjes ndërsa në mesditë deri në 11 gradë Celcius.

E martë, 2 mars 2021

Moti do të jetë i qëndrueshëm me kthjellime dhe vranësira kalimtare. Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi deri në 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 1,0 deri në 1,5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rënie në tv dyja vlerat.

Temperaturat:

Zona malore -1/12

Zona e ulët 2/17

Zona bregdetare 6/18 gradë Celcius./RTSH