BREAKING NEWS

COVID-19/ 6 humbje jete dhe 959 raste të reja në 24 orët e fundit në Shqipëri, ja zonat "më të nxehta"

COVID-19/  6 humbje jete dhe 959 raste të reja në 24 orët e
x
BREAKING NEWS

I bëri ftesë për të vizituar Kosovën, Rama i përgjigjet Kurtit: Faleminderit

I bëri ftesë për të vizituar Kosovën, Rama i
x
BREAKING NEWS

“Nuk ka kthim pas”/ Lulzim Basha mban qëndrimin e prerë për përjashtimin nga PD të Berishës dhe lëshon paralajmërimin e fortë: Këta të tre janë fatkeqësia më e madhe për çdo shqiptar!

“Nuk ka kthim pas”/ Lulzim Basha mban qëndrimin e prerë
x
BREAKING NEWS

Albin Kurti i dërgon letër publike Edi Ramës: Le të fillojmë përgatitjet për ...

Albin Kurti i dërgon letër publike Edi Ramës: Le të
x
BREAKING NEWS

Vendim i papritur/ Mbyllet Ambasada Gjermane në Tiranë, anulohen të gjitha takimet. Zbardhet njoftimi zyrtar

Vendim i papritur/ Mbyllet Ambasada Gjermane në Tiranë, anulohen
x
BREAKING NEWS

Trondit Spartak Ngjela, tregon fundin e frikshëm që e pret Sali Berishën: Ndodhet në vështirësi! Aq i fortë është ai, sa kur kishte përballë Ramiz Alinë...

Trondit Spartak Ngjela, tregon fundin e frikshëm që e pret Sali
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim reagon pas takimit me Lindita Nikollën, jep mesazhin e fuqishëm për politikën shqiptare

Yuri Kim reagon pas takimit me Lindita Nikollën, jep mesazhin e
x
BREAKING NEWS

Del dokumenti/ Nga Berisha tek Kryemadhi, deputetët që nuk votuan qeverinë “Rama 3”, ja kush abstenoi (EMRAT)

Del dokumenti/ Nga Berisha tek Kryemadhi, deputetët që nuk votuan
x

Aktualitet

PRAPASKENAT! Arben Meçe bën reagimin e papritur, nxjerr zbuluar skenarin e Berishës dhe Bashës

PRAPASKENAT! Arben Meçe bën reagimin e papritur, nxjerr zbuluar

Analisti Arben Meçe është i bindur se në këtë “luftë” Sali Berisha dhe  Lulzim Basha janë bashkë, madje ai flet për një skenar tjetër, duke thënë se ish-kryeministri po synon që të marrë institucionalisht PD dhe po teston forcën e tij brenda partë. Për këtë është i sigurt se ka mbështetjen e Bashës.

“Nëse Berisha do u thoshte ju vazhdoni do e mbroj veten time, PD nuk do futej në këtë kolaps. Saliu ndoqi rrugë tjetër, a e ndoqi PD apo bashkë me Lulzim Bashën, këto kanë prodhuar që Berisha të marrë këtë vendim që të kontrollojë mbështetjen e tij në PD, përkrahja që kërkon Berisha, kërkon që të marrë mbështetjen në luftën kundër SHBA dhe e bën bashkë me Bashës, se ky po e ndihmon të kuptoj deri ku e ka mbështetjen. Referendumi po bëhet për një listë populiste. Berisha është bashkë me Lulzim Bashën, dhe synimi i vetëm është që të nxjerrë Sali Berishën institucionalisht në krye të PD, që të këtë këto lëvizje duke testuar mbështetjen”, tha Arben Meçe për Report Tv.