Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Prapë shi?! Ja si do të jetë moti për nesër

Postuar: 11/09/2019 - 23:41

Edhe dita e nesërme pritet të jetë me reshje të dobëta shiu.
 
 Ndërkohë në qarqet Shkodër, Dibër, Korçë dhe Gjirokastër priten reshje lokalisht mesatare (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).
 
Në zona të kufizuara të qarqeve, nuk përjashtohet mundësia që të ketë ndonjë reshje në formë shtrëngate me kohëzgjatje të shkurtër, më e mundshme në terrenet malore (dhe ato pranë tyre) kryesisht gjatë pasditeve.
 
TEMPERATURAT
 
Nesër (e enjte, dt.12) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
 
në bregdet: 19 / 27 °C
 
në vendet e ulëta: 20 / 24 °C
 
në vendet malore: 12 / 22 °C.
 
ERA
 
Nesër (e enjte, dt.12) era do të fryjë e lehtë deri mesatare.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 11/12/2019 - 12:23

Kreu i Autoritetit të Komunikimeve Elektronike dhe Postare, Ilir Zela, është larguar nga detyra. Mësohet se kreu i AKEP ka dhënë dorëheqjen për arsye personale

Postuar: 11/12/2019 - 11:55

Gjyqtarja e Apelit të Shkodrës, Marina Rraboshta ka dhënë dorëheqjen nga posti i saj.

Postuar: 11/12/2019 - 11:45

Një udhëzim i Ministrisë së Arsimit, Sportit dhe Rinisë (MASR) nënvizon edhe planin e emergjencës

Postuar: 11/12/2019 - 11:21

Këtë të mërkurë ka nisur punimet Komisioni Parlamentar për Edukimin dhe Median mbi 2 projektligje