BREAKING NEWS

Vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë në Qerret të Kavajës, zbardhet dosja e Prokurorisë: Çfarë u zbulua nga pamjet filmike dhe këqyrja e pishinës

Vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë në Qerret të
x
BREAKING NEWS

Super-operacioni anti-drogë i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të arrestuar, nga nënkomisari deri tek kryeinspektori. SHÇBA-ja zbulon detajet (EMRAT)

Super-operacioni anti-drogë i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të
x
BREAKING NEWS

Pse hesht Ilir Meta? Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tregon pse është i shqetësuar presidenti: Ndodhet në një pozitë të vështirë, pritet...

Pse hesht Ilir Meta? Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tregon pse është i
x
BREAKING NEWS

Dhunohet kryetari i bashkisë në Vlorë, dalin dyshimet e para, vihet në pranga një 57-vjeçar (DETAJE)

Dhunohet kryetari i bashkisë në Vlorë, dalin dyshimet e para,
x
BREAKING NEWS

Prapaskenat si vetingu do burgosë pushtetarët, pas zbulimit të pasurive korruptive nis menjëherë ndjekja penale, 223 politikanë në lupën e SPAK

Prapaskenat si vetingu do burgosë pushtetarët, pas zbulimit të
x
BREAKING NEWS

Luftë e ashpër në PD, Basha i prerë se beteja e Berishës është e humbur, akuzon ithtarët e ish-kryeministrit se u pasuruan kur ishin në pushtet

Luftë e ashpër në PD, Basha i prerë se beteja e
x
BREAKING NEWS

Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadorja Yuri Kim del me reagimin e rëndësishëm: Të nisin negociatat pa vonesa!

Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadorja Yuri Kim del me
x

Aktualitet

Prej dy ditësh i bllokuar në minierën e Bulqizës, flet e tronditur gruaja e minatorit: M'u shkatërrua jeta! Asnjë institucion nuk është...

Prej dy ditësh i bllokuar në minierën e Bulqizës, flet e

Nuk dihet ende fati i minatorit Muharrem Plaku, 61-vjeç, i cili ka mbetur i bllokuar për të tretën ditë, nën tokë në një miniere në Bulqizë.

Gruaja Adelina Plaku dhe as djali u saj kanë tre ditë që nuk dëgjojnë zilen e telefonit , që ishte sinjali I jetës.
Sa herë që dilte nga galleria Muharremi e u çonte zile Adelinës për ti treguar se edhe një ditë kishte shkuar mirë, por heshtjen e të mërkurës nuk e kishte prishur asnjë zile.
“Merrte në telefon e më thoshte dola prej galerie”. Lajmin e morën në orën 13:00 të 15 shtatorit.

“E prisja pasi dilte nga puna, e mora në telefon dhe nuk mu përgjigj"

Ka tre ditë burri nën tokë. 54 orë s’ka dalë prej galerie dhe asnjë institucion nuk është interesuar. As përgjegjësi I minierës” thotë gruaja  e cila është e tronditur. “Mu shkatërrua jeta” thotë ajo.