Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Prej vitesh kishte investuar në Shqipëri/ Ndërron jetë biznesmeni grek

Postuar: 12/07/2018 - 19:00

Ka humbur jetën biznesmeni grek, Kristos Kuro, i cili prej vitesh kishte investuar në Shqipëri. Kuro është themelues i kompanisë ‘Partner Ballkanik-Amita’, ku janë të punësuar një numër i konsiderueshëm njerëzish.

Kristo Kuro ishte ndër investitorët e parë të huaj në Shqipëri. Produkti ‘Amita’ hyri në tregun shqiptar në vitin 1992 ndërsa kishte ndërtuar edhe fabrikën e saj në zonën e Libohovës.  Ai u nda nga jeta në moshën 70-vjeçare pas një sëmundjeje të rëndë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 5

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/09/2018 - 23:33

Prokuroria e Shkodrës, pas një hetimi disa mujor ka dërguar për gjykim 9 mjek dhe drejtues të spitalit të Shkodrës, dhe kërkon që të pezullohen nga detyra.

Postuar: 19/09/2018 - 23:01

Për shkak të dëbimit nga Gjermania, një baba kërcënoi të hedhë fëmijën nga dritarja.Kjo është dra

Postuar: 19/09/2018 - 22:33

Pas një kronike të transmetuar nga një emision investigativ ku pretendohet se një punonjës i poli

Postuar: 19/09/2018 - 22:21

Gazetari Artan Hoxha ka komentuar edhe ngjarjet në Vlorë, veçanërisht të zhdukurit.

Postuar: 19/09/2018 - 22:08

Një banor i fshatit Dukaj, A.K.

Postuar: 19/09/2018 - 21:50

Babai i Zamir Latifit, Fatos Latifi, djali i të cilit u vra më 11 tetor të vitit të kaluar së bas

Postuar: 19/09/2018 - 21:41

Policia ka ndaluar sot ish-drejtorin e Spitalit Rajonal të Beratit, Idlir Frashëri në kuadër të n