BREAKING NEWS

Romeo Kara trondit Metën e Berishën: Kongresi Amerikan ka marrë në dorë dosjet e aferës së CEZ, janë të tronditur nga heshtja e drejtësisë përballë korrupsionit

Romeo Kara trondit Metën e Berishën: Kongresi Amerikan ka marrë
x

Aktualitet

Presidenti i televizionit të njohur shqiptar dhe bashkëshortja e tij infektohen me Covid, janë 'goditur' rëndë dhe ndodhen në trajtim intensiv

Presidenti i televizionit të njohur shqiptar dhe bashkëshortja e tij

Presidenti i Yldon Media Group Ylli Ndroqi dhe bashkëshortja e tij Mimoza janë infektuar nga koronavirusi.

Lajmin e ka bërë me dije vetë Ndroqi përmes një postimi në rrjetet sociale.

“Të dashur miq, për shkak të pamundësisë pë t’ju përgjigjur në angazhimet ditore dhe mesazheve të shumta si pasojë e mungesës sime dua t’ju bëj me dije se prej disa ditësh, unë dhe bashkëshortja ime jemi në trajtim intensiv të prekur të dy nga Covid-19”.

Ndroqi bën me dije se ai dhe bashkëshortja e tij nënshtruar një regjimi e terapie të fortë nën kujdesin e mjekëve dhe infermierëve, të cilët gjen rastin ti falenderojë.

“Nuk është e lehtë kjo betejë, siç e dini familja ime është goditur rëndë, ndaj i jemi nënshtruar një regjimi e terapie të fortë nën kujdesin skrupuloz të mjekëve dhe infermierëve, që gjej rastin t’i falënderoj për gjithçka bëjnë në këto kohë të mbrapshta për mbarë botën.

Duke ju kërkuar ndjesë për pamundësinë e përgjigjes ndaj secilit, duke ju qënë mirënjohës për mesazhet mbështetëse, duke ju kujtuar të ruani veten e të shtrenjtët tuaj se është kaq i pabesë ky virus, uroj ta kalojmë me kurajo e përkushtim këtë moment të paprecedentë në jetën tonë. Shihemi së shpejti, me respekt Ylli e Mimoza Ndroqi.”- shkruan ai.