BREAKING NEWS

Tronditet Elbasani/ Thellohet tragjedia në familjen Ulqinaku, Madritit i vranë edhe vëllain në…

Tronditet Elbasani/ Thellohet tragjedia në familjen Ulqinaku, Madritit i
x
BREAKING NEWS

Foto/ Vrau me thikë 41-vjeçarin për një vend parkimi në Sarandë, arrestohet autori, ja ku ishte fshehur

Foto/ Vrau me thikë 41-vjeçarin për një vend parkimi
x
BREAKING NEWS

Publikohet foto/ Ky është Madrid Ulqinaku që u vra nga një 20-vjeçar në Elbasan

Publikohet foto/ Ky është Madrid Ulqinaku që u vra nga një
x
BREAKING NEWS

Vrasja me armë zjarri në Elbasan, policia zbardh detaje të reja

Vrasja me armë zjarri në Elbasan, policia zbardh detaje të reja
x
BREAKING NEWS

Emri/ Atentati me armë zjarri në Elbasan, identifikohet viktima

Emri/ Atentati me armë zjarri në Elbasan, identifikohet viktima
x
BREAKING NEWS

Të shtëna me armë në Elbasan, dyshohet për të vrarë

Të shtëna me armë në Elbasan, dyshohet për të
x
BREAKING NEWS

“Shqiptarët po vidhen çdo ditë”, Meta bën paralajmërimin e fortë, ja çfarë do të ndodhë

“Shqiptarët po vidhen çdo ditë”, Meta bën
x
BREAKING NEWS

Emrat/ Vrasja në Sarandë, zbardhen detaje tronditëse: Kamarieri goditi dy herë me thikë klientin e restorantit për një vend parkimi

Emrat/ Vrasja në Sarandë, zbardhen detaje tronditëse: Kamarieri
x

Aktualitet

Arjan Çani i bën pyetjen provokuese, Dritan Xhakohoxha ‘zbërthehet’ për Armand Dukën: Fatos Nano dhe Rama... (REPLIKAT)

Arjan Çani i bën pyetjen provokuese, Dritan Xhakohoxha

Gazetarit sportiv, Dritan Xhakohoxha iu drejtua mbrëmjen e djeshme pyetja se ‘si mund të hiqet Duka nga Federata Shqiptare e Futbollit?’. Kujtojmë që Shakohoxha kandidon përball Dukës për kreun e FSHF-së.

Sipas Fidel Yllit, Duka nuk mund të hiqet me zgjedhje në Federatë, sepse ato manipulohen dhe "fusha është e minuar".

Ndërsa Sahkohoxha tha se kandidati më i mirë do të fitojë.

Pjesë nga biseda:

Ylli Rakipi: Kaq pak sa ke dalë ti, kam pyetur vetëm, ore mos e ka vënë Duka këtë Shakon për të kandiduar?

Dritan Shakohoxha: E para po të ishte kjo që thua ti, do e merrja me qetësi. Por besoj e dallon?

Arjan Çani: A është Shako kali më i mirë i betejës, që ka vënë bast Veliaj?

Dritan Shakohoxha: Kam katër vjet që e kam filluar këtë projekt. Që në maj e kam bërë takimin e parë. Ju po e dëgjoni sot, sepse ka hyrë politika. Influenca politike ekziston. Edhe zoti Duka është në pushtet për meritë të zotit Nano, që e mbështeti në atë kohë. Ka pasur edhe mbështetjen e zotit Rama, të pakursyer.

Arjan Çani: O Shako, a mendon vëlla se je kandidati i duhur dhe i fortë, që ka vënë bast Veliaj?

Dritan Shakohoxha: E para bastin e kam vënë vetë unë. Nuk ke dëgjuar personazh politik të përmendë emrin tim.

Arjan Çani: Nuk e bëjnë lojën kaq hapur ata.

Ylli Rakipi: Shako, si do ta mundësh ti Dukën

Dritan Shakohoxha: E njoh shumë mirë këtë ambient. Besoj që do të gjej përkrahjen e të gjithë njerëzve të sportit, që ta ndërtojmë futbollin bashkë me ta.

Ylli Rakipi: A ke biseduar me ata që votojnë. Sa optimist je ti?

Dritan Shakohoxha: I vetmi problem që kam patur është ky, që unë kam patur kontakt dhe raport personal me ata që punojnë në futboll. Ky është problemi më i madh. Po flasim për kandidim timin, shembulli konkret është Prodani, që konstatoi që kishte njerëz që nuk ekzistonin në botën e futbollit

Fidel Ylli: Ky nuk hiqet, është i përjetshëm. A e kupton që je në tokë të minuar? Çështja e Dukës, nuk është pse do ikë. Por do ti hapen zullumet që ka bërë. Mbajeni mend fjalët e mia kur ti hapen petët lakrorit. Presidenti në mes të lokalit, në mes të çingijeve me stemën Albania. Në Bjellorusi, që aty duhet të dorëhiqej.

Dritan Shakohoxha: Këtu është përmbysur diktatura, që ishte shumë më e egër. Unë besoj, që në fund fare jeta është si film, më i miri fiton. Me gjyqet dhe shërbimet nuk më intereson fare. Unë do të fitoj sepse ka ardhur koha për decentralizim, futbolli të hapë dyert.