BREAKING NEWS

“Vangjush Dako ishte lidhje direkte e Ramës”/ Artan Hoxha zbardh detaje të reja nga arrestimi i ish-kryebashkiakut të Durrësit: Janë bërë tentativa që...

“Vangjush Dako ishte lidhje direkte e Ramës”/ Artan Hoxha
x
BREAKING NEWS

“Fletë-arresti për Dakon u pre të premten”, Artan Hoxha zbulon detaje të reja: Ja pse nuk u zbatua menjëherë urdhri i SPAK

“Fletë-arresti për Dakon u pre të premten”, Artan
x
BREAKING NEWS

Plagosi bashkëshorten në Korçë, vetëdorëzohet autori

Plagosi bashkëshorten në Korçë, vetëdorëzohet
x
BREAKING NEWS

Kryeministri Rama takim me ambasadoren Yuri Kim pas arrestimi i Dakos nga SPAK (Detajet)

Kryeministri Rama takim me ambasadoren Yuri Kim pas arrestimi i Dakos nga SPAK
x
BREAKING NEWS

“Është i gatshëm të ballafaqohet me drejtësinë”/ Avokati zbulon ku ndodhej Vangjush Dako në momentin që doli urdhër-arresti

“Është i gatshëm të ballafaqohet me
x
BREAKING NEWS

Arrestimi i Vangjush Dakos, analisti i njohur zbulon skenarin: Një situatë e tillë i intereson kryeministrit apo po detyrohet...

Arrestimi i Vangjush Dakos, analisti i njohur zbulon skenarin: Një
x
BREAKING NEWS

“SPAK nën trysnin e ndërkombëtarëve”/ Arrestimi i Vangjush Dakos, reagon avokati i tij: Ja për çfarë akuzohet

“SPAK nën trysnin e ndërkombëtarëve”/ Arrestimi
x
BREAKING NEWS

Avokati Hazizaj zbardh detaje nga arrestimi i Vangjush Dakos me urdhër të SPAK: Masa e sigurimit me burg nuk është e duhura, ja çfarë rrezikon ish-kryebashkiaku

Avokati Hazizaj zbardh detaje nga arrestimi i Vangjush Dakos me urdhër
x

Aktualitet

Presidenti Nishani nderon aktorin Viktor Zhusti me titullin “Mjeshtër i Madh”

Presidenti Nishani nderon aktorin Viktor Zhusti me titullin “Mjeshtër

Presidenti i Republikës Bujar Nishani ka dekoruar me titullin “Mjeshtër i Madh” aktorin e mirënjohur Viktor Zhusti.

Aktori Viktor Zhusti ka reaguar në “Facebook” në shenjë falenderimi ndaj këtij titulli.

 

Reagimi i Viktor Zhustit

FALENDERIM !

Gjate rrugetimit ne kete cerek te fundit te jetes, i ndodhur shpesh vetem e perballe vetes, ne momente te vecanta dobesie e sinqeriteti, kam menduar-jo pa dhimbje-per c’kam bere, c’ka mundesh e duhet te beja, per ato qe edhe dyshoj nese e kam bere mire dhe ato per te cilat s’kam asnje dyshim qe i kam bere keq: ne jeten familjare, shoqerore, artistike, me vjen papritur nje lajm qe me shkaktoi hutim, kenaqesi, detyrim. Me akordohet titulli :

 “MJESHTER I MADH” !

Pasioni per teatrin, e vetmja nga dashurite e medha-qe ndoshta-nuk e tradhetova kurre, per te cilin nuk bera kompromis-e me solli miq te shume e kundershtare jo te pakte-dashuri qe me ka dhene me shume nga c’i kam dhene, merr kete vleresim te vecante !

Prandaj, ndjej domosdoshmerine te falenderoj me perzemersine me te thelle: publikun e kudondodhur, qe me ka pritur e shoqeruar kurdohere me ngrohtesi, qe me ka duartrokitur e falur njekohesisht, te falenderoj pedagoget e mij te nderuar-shume nga te cilet nuk jane me-e midis tyre te paharruarin Spahivogli-shpirti i te cilit, duket, kaperceu hapesirat dhe kufijte e vdekjes, pasi e ndjeja te pranishem ne sallen ku u nderua dhe duartrokit aq shume, te falenderoj koleget, qe me besuan e ndihmuan ne cdo hap !

Por, nje falenderim, teresisht i vecante, per Z. Nishani, qe me zemergjeresi prej Bujari, me vleresoi, si aktor e pedagog, me kete Titull te Larte ! Mirenjohje per Ju, Z. PRESIDENT !

Më të lexuarat