Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Prisnin dru gjatë natës në Parkun Kombëtar të Karavastasë, arrestohen 2 persona

Postuar: 14/10/2019 - 08:24

Dy persona janë vënë në pranga nga Policia pasi janë kapur në parkun Kombëtar të Katavastasë duke prerë drurë.Mësohet se personat, indentiteti i të cilëve nuk është bërë me dije, u ndaluan nga autoritet, teksa po prisnin dru gjatë natës në pyllin e Gjenerukës.

Prerja e drurëve është një vepër penale që dënohet me gjobë ose burgim deri në 1 vit.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/11/2019 - 19:36

Mbrëmjen e sotme në kryqëzimin e qytetit të Ersekës, dy vëllezër kanë plagosur me mjete të forta një person.

Postuar: 22/11/2019 - 19:28

Ambasada Amerikane i ka dhuruar Byrosë Kombëtare të Hetimit pesë paketa të kontrollit poligraf, p

Postuar: 22/11/2019 - 19:18

Një punëtor shqiptar është shtypur nga furgoni i kompanisë për të cilën punonte dhe ka ndërruar j

Postuar: 22/11/2019 - 18:14

Një aksident i rëndë ku si pasojë një person ka mbetur i vdekur ka ndodhur mbrëmjen e sotme në au

Postuar: 22/11/2019 - 18:08

Një burrë 40-vjeçar me origjinë shqiptare, u ka rënë në prangat e policisë italiane.

Postuar: 22/11/2019 - 17:59

Ish-kreu i Policës së Shtetit, Ahmet Prençi shpreh kritika për punën e Policisë së Shtetit në luf

Postuar: 22/11/2019 - 17:58

OSHEE ka njoftuar se si rezultat i problemeve në një kabinë private, kanë mbetur pa energji elekt