BREAKING NEWS

“Sulmi ndaj Berishës ishte i kurdisur”, gazetari zbardh detajet dhe tregon provat e forta

“Sulmi ndaj Berishës ishte i kurdisur”, gazetari zbardh detajet
x
BREAKING NEWS

A do ta marrë postin e nënkryetarit të Bashkisë së Tiranës? Ja si përgjigjet Alimehmeti

A do ta marrë postin e nënkryetarit të Bashkisë së
x
BREAKING NEWS

“Sulm ndaj Berishës ishte i organizuar”, Këlliçi zbardh detaje të forta: Autori ishte një i infiltruar, ja cili ishte qëllimi

“Sulm ndaj Berishës ishte i organizuar”, Këlliçi
x
BREAKING NEWS

Njoftuan largimin e Yuri Kim, Jozefina Topalli zbërthen deklaratën e ministrisë së Jashtme dhe zbardh prapaskenat: Ja pse po largohet ambasadorja amerikane

Njoftuan largimin e Yuri Kim, Jozefina Topalli zbërthen deklaratën e
x
BREAKING NEWS

Detaje të pathëna, Klodiana Lala zbulon se çfarë u gjet në telefonin e Gerti Shehut: Ngjarja nuk është rastësore

Detaje të pathëna, Klodiana Lala zbulon se çfarë u gjet
x
BREAKING NEWS

"E planifikuar", Artan Hoxha zbardh prapaskenat ndaj sulmit të Berishës: E çuditshme që Gerti Shehu...

"E planifikuar", Artan Hoxha zbardh prapaskenat ndaj sulmit të
x
BREAKING NEWS

“E turpshme!”/ Largimi i ambasadores amerikane Yuri Kim, Salianji zbulon çfarë po tenton të bëjë Edi Rama

“E turpshme!”/ Largimi i ambasadores amerikane Yuri Kim, Salianji
x
BREAKING NEWS

“Nga nesër në këto qytete do të...”/ OSHEE del me njoftimin e rëndësishëm për qytetarët

“Nga nesër në këto qytete do të...”/ OSHEE del
x

Aktualitet

Priten të tjera goditje! "Çrrënjosja e korrupsionit"/ SHBA-ja paralajmëron sanksione të reja ndaj ...

Priten të tjera goditje! "Çrrënjosja e korrupsionit"/

Pas sanksionimit të Prokurores së Shtetit në Bosnje dhe Hercegovinë nga SHBA-ja, Ned Price nga Departamenti Amerikan i Shtetit ka thënë se mund të priten më shumë sanksione të reja në vendet e Ballkanit Perëndimor.

“Një nga qëllimet tona kur bëhet fjalë për Ballkanin Perëndimor, është të punojmë me qeveritë dhe të punojmë me njerëzit e rajonit me synimin për të hequr dhe çrrënjosur korrupsionin”, tha Price për The Pavlovic Today, transmeton Reporteri.net.

Price vuri në dukje se sanksionet janë “një mjet i rëndësishëm” për të trajtuar korrupsionin në Ballkanin Perëndimor.

“Sanksionet do të mbeten një mjet i rëndësishëm, jo ??mjeti i vetëm, por një mjet i rëndësishëm kur bëhet fjalë për rajonin dhe kur bëhet fjalë për qëllimin tonë, qëllimin që ndajmë me qeveritë dhe njerëzit në rajon për çrrënjosjen e korrupsionit”, shtoi ai.

Departamenti amerikan i Thesarit i ka vënë sanksione Prokurores së Shtetit në Bosnje-Hercegovinë, Diana Kajmakoviq.

Ambasada amerikane në Bosnje Hercegovinë, ka thënë se ka ardhur koha që “Bosnja të pastrojë shtëpinë e vet”. 

Më të lexuarat