BREAKING NEWS

Berisha vë në lëvizje njerëzit e botës së krimit dhe kërcënon kandidatët demokratë që garojnë në zgjedhjet e 14 majit, ja si po i mban peng dhe shantazhon

Berisha vë në lëvizje njerëzit e botës së krimit
x
BREAKING NEWS

Nuk përmbahet Dash Shehi, sulmon ashpër Metën dhe Berishën, zbulon arsyen pse nuk iu bashkua koalicionit “Bashkë Fitojmë”

Nuk përmbahet Dash Shehi, sulmon ashpër Metën dhe Berishën,
x
BREAKING NEWS

Kriminelët në fushatën e 14 majit, kryetari i PS Mirditë jep dorëheqjen pas përfshirjes së njerëzve me precedentë penalë

Kriminelët në fushatën e 14 majit, kryetari i PS Mirditë jep
x
BREAKING NEWS

“Korrupsioni në FBI dhe Ukrainë”/ Media amerikane jehonë SKANDALIT ‘McGonigal’: Kina ndikoi në mënyrë korruptive te Rama

“Korrupsioni në FBI dhe Ukrainë”/ Media amerikane
x
BREAKING NEWS

Ja sëmundja nga e cila vuan Sali Berisha, Spartak Braho zbulon misterin dhe tregon si po shkon drejt burgut ish-kryeministri, zbardh planin e tij për të shkaktuar sërish vrasje politike

Ja sëmundja nga e cila vuan Sali Berisha, Spartak Braho zbulon misterin dhe
x
BREAKING NEWS

Drejt zbardhjes së plotë! Person me rrezikshmëri shumë të lartë, të rejat e fundit nga hetimet për sulmin ndaj Top Channel. Hetuesit kanë tre profile të sakta ADN-je

Drejt zbardhjes së plotë! Person me rrezikshmëri shumë
x
BREAKING NEWS

Gazetari zbardh prapaskenat mes PD dhe kandidatëve të primareve: Ka pasur marrëveshje të heshtura, ja ujditë që janë bërë në disa bashki në veri të vendit

Gazetari zbardh prapaskenat mes PD dhe kandidatëve të primareve: Ka
x
BREAKING NEWS

Koncesionet dhe investitorët strategjikë shkaktojnë debate tek “Ligjet”, opozita prezanton projektligjin për kompanitë “offshore” dhe kërkon të ndalohen pasi mbi 1 miliardë euro shkojnë te qeveria

Koncesionet dhe investitorët strategjikë shkaktojnë debate tek
x

Aktualitet

"Priten tërmete të forta", gazetari raporton nga Turqia pas tërmetit, tregon paralajmërimet e sezmiologëve

"Priten tërmete të forta", gazetari raporton nga Turqia pas

Gazetari Sokol Brahaj ka raportuar nga Turqia tmerrin e situatës katastrofike të shkaktuar nga një tërmet i fortë 7.8 ballë duke lënë pas mijëra viktima.

Në një lidhje direkte për “Top Story” ai tha se tmerri ndihet kudo në juglindje të Turqisë, ku rreth 20 mln banorë kanë mbetur jashtë banesave të tyre të pasigurta tashmë pas tërmeteve të fuqishme të 24-orëve të fundit.

Ai tha se sizmologët kanë paralajmëruar se të tjera tërmete të forta priten në vijim si pas-lëkundje, ndërsa në terren janë dërguar të gjitha grupet e kërkim-shpëtimit.

“Kanë rënë mbi 90 tërmete 5 ballë e sipër. Një tmerr i paparashikueshëm që nuk e shpreh dot. Sizmologët në këtë fushë e kanë studiuar, në atë zonë pritej një tërmet i madh. Sipas tyre pritet që të ketë për javë të tëra tronditje jo të vogla. Menaxhimi nga ana e qeverisë janë në maksimum, e gjithë Ankaraja është drejtuar atje, ministrat, presidenti ka dhënë direktivat e veta. Forcat e kërkim shpëtimit janë drejtuar atje, zona është sa harta e Anglisë. 20 mln banorë, askush s’hyn ma në banesën e tyre, është ftohtë, borë shi. Shteti bashkitë, ndihmat ndërkombëtare kanë arritur në zonë. Në perëndim pllakat tektonike janë të ndryshme, nuk është dëgjuar, por në Stamboll është dëgjuar. Nuk jepen informata të sakta, por priten lëkundje të përmasave që vazhdojnë të frikësojnë atë popull”- raporti nga Turqia gazetari Sokol Brahaj. 

 

Më të lexuarat